| luiza_6440 a întrebat:

Buna tuturor.Sun cu prietenul meu de trei luni.Ieri cand eram impreuna cu el mi-a spus ceva ce m-a lasat masca, ca inca mai este virginnn! In timpul relatiei mia povestit multe lucruri:ca sa dezvirginat la15ani, ca il sunau fetele si ii dadeau de inteles sa mearga sa se culce cu ele, a stat cel mai mult cu o fata1an si2luni iar pe ea a ****o ultima oara deoarece dupa 3luni dupa aceasta relatie am inceput sa stau eu cu el, ca pana acum s-a culcat cu18 fete apoi mi-a zis ca, cu6...cand eram la o plimbare cu el prin parc mi-a spus ca eu sunt prima fata cu care a stat 3luni si nu sa ****. Odata am vrut sa ii bag mana in buzunar si nu m-a lasat apoi mi-a spus ca avea un prezervativ pentru ca aproape intotdeauna are unul la el pentru orice eventualitate(eu nu il vazusem dar nah). Mia mai spus si ca lui nu ii place sa isi bata joc de o fata si sa stea cu ea2, 3 luni apoi gata.In concluzie astea au fost toate si singurele minciuni spuse de el cat timp am stat cu el. A recunoscut uitandu-se la mine in ochi.Inca mai e virgin, nu a stat cu acea fata un an si doua luni ci doar doua luni si ca cea mai lunga relatie a lui a fost de3 luni.Chiar nu stiu ce sa cred.Am mare incredere in el deoarece pana acum nu ma mai mintit cu nimica in schimb eu l-am inselat si de trei ori si l-am si mintit de mai multe ori. El cu toate acestea tot a putut sa ma ierte si sa treaca peste.Sa jurat pe toata familia lui a spus ca merge cu mine in biserica si se jura cu biblia in mana. A spus ca sa il bata D-zeu daca ma minte, sa il trazneasca si multe alte lucruri. Ii pare foarte rau ca ma mintit dar cum el la inceput a vazut ca il inselam si nu am pus suflet in relatie in schimb el da, nu s-a gandit ca vom fi atata timp impreuna. Mia mai zis ca daca ar fi moduri sa imi demonstreze ca mai e virgin face orice si imi demonstreaza numa sa il cred.Sunt foarte confusa, chiar nu stiu daca sa il cred. Mi-e frica ca a spus ca e virgin doar ca sa se culce cu mine. Daca ar fi adevarat ca e virgin eu asi fi foarte fericita si bucuroasa deoarece mi s-a pus pata sa ma dezvirginezi cu un baiat virgin(care sa fie prietenul meu bineinteles). El ma iubeste si tine la mine foarte mult pentru ca ma gandesc ca daca nu ar fi asa nu ar fi inghitit tot ce i-am facut si a trecut peste si ma iertat.Aceste lucruri au fost singurele cu care ma mintit.Am uitat sa precizezi ca am16 ani iar el18.Va rog mult, spuneti-mi ce parere ati avea:-(pentru ca eu sunt foarte confuza si nu stiu ce sa cred:-((mersikiss

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sunteti foarte ciudatihee hee, adica tu l-ai mintit. l-ai inselat, el te-a mintit, pai atunci nu ai cum sa stii daca minte sau iti spune adevarul, nu poti fi niciodata sigura, doar daca ai incredere in el si crezi ca nu te minte; faptele vorbesc, asa ca incearca sa vezi dincolo de vorbe, e posibil ca el sa fie virgin sau poate nu, numai el stie, dar tu iti poti da seama dupa felul cum se comporta, dupa gesturile care le face...
Nu stiu, dar cred ca e cam devreme sa iti incepi viata sexuala, ai 3 luni dar mai poti astepta, intr-o relatie trebuie sa existe iubire adevarata, sinceritateeeee, incredere si comunicare, daca va inselati si va mintiti atunci ce relatie mai e si asta? Ai timp si pentru sex si nu te grabi sa nu iti para rau apoi, ca nu se stie ce e in mintea lui, mai asteapta sa vezi cum se comporta cu tine, spune-i ca nu esti inca pregatita, daca te va astepta inseamna ca te iubeste, daca va insista sa o faceti, in plus nu va avea rabdare cu tine, atunci nu cred ca merita sa faci asta pentru el, ai grija!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu ai gresit mai mult decat el asa ca nu vad poanta cu 'sa-l ierti'.

Si nu inteleg de ce mai stai cu el daca stai si cu altii, plus ca va mintiti non-stop!

| catthshshshs a răspuns:

Aveti, tu 16 si el 18! Normal ca este o joaca intre voi... o sa iti amintesti sigur peste cativa ani de aceste momente. Dar iti recomand sa nu iti pierzi virginitatea la o varsta atat de frageda.

| Lorelai a răspuns:

Daca si tu l-ai mintit si chiar l-ai inselat, ce pretentii mai ai? Eu zic sa il ierti. A gresit si el, dar ai gresit si tu si chiar mai grav si ar trebui sa fii multumita ca te-a iertat ca l-ai inselat, foarte rar baieti care iarta acest lucru. Asa ca treci si tu peste, poate i-a fost rusine sa iti spuna, ar trebui sa te bucuri ca e virgin si ca esti primatongue

| Denisa a răspuns:

Pai te-a mintit, l-ai mintit. Ce rost mai are sa fiti impreuna? O relatie se bazeaza pe incredere cred iar in cazul de fata...big grin In legatura cu el, nu stiu ce sa zic. La cate minciuni a zislaughing Pai faza e ca da, ar putea fi virgin dat fiind faptul ca la inceput te-a mintit poate pentru ca ii era rusine!? dar totusi. 18 anithinking Eu zis sa il parasestihappy

| 16.laura.16 a răspuns:

E virgin nu e virgin nu conteaza, tu oricum te culci cu el atunci cand simti ca esti pregatita-acela nu e un criteriu!
Nu pot sa-mi dau seama de ce te-a mintit Poate ca la inceput nu tinea la tine si te mintea iar cand a inceput sa te iubeasca, a vrut sa stii tot adevarul.
Cel mai bine e sa astepti putin inainte de a decide in legatura cu relatia voastra.

Răspuns utilizator avertizat
| Silvara a răspuns:

De obicei la baieti le e frica sa spuna ca sunt virgini, deoarece daca nu mai sunt se considera barbati si restul. Oricine merita o a doua sansa iar el ti'a dat'o dupa tot ce ai facut si zic ca ar fi bine sa ii dai si tu lui.happy Ai incredere in el, asta trebuie intr'o relatie. Te inteleg cu ideea de tip virgin si eu vreau la fel.happy Dar avand eu 14 si vrand sa fac sex pe la 16-17 nu prea am sanse sa gasesc.Insa cine stie? Ma rog. Eu zic sa il crezi, pentru ca mi se pare un tip sincer, deoarece a avut curajul sa iti spuna toate aceste lucruri in fata.Si nu la telefon sau messenger.
Succes!:*

| mariuspolizei a răspuns:

Pai ar trebui sa va evaluati relatia si sa hotarati de comun acord daca continuati sau nu, avand in vedere ca tu l-ai inselat. Daca o sa contiunuati, cred ca nu este asa o mare crima ca te-a mintit ca nu mai e virgin... poate doar ca a fost asa laudaros...si eu mi-am mintit o prietena ca nu mai sunt virgin si de fapt eram, din acelasi motiv probabil- eram frustrat. Gandeste-te ca lui poate ii era rusine cu chestia asta si nu ar fi vrut sa razi de el, in contextul in care adolescentii isi pierd virginitatea la varste tot mai mici(unii baieti se mai si lauda). Discutati deschis, si sunt sigur ca veti lua o decizie care sa va multumeasca pe amandoi. Mult succes!

| roxi_3527 a răspuns:

Am trecut prin astalaughingaceeasi situatie...si n-a mintittongue.acum depinde de persoana dar e posibilhappy

| Alina_5013 a răspuns:

Wowwww, si tu m-ai lasat masca pe mine, gandeste-te bine ce vrei sa faci si daca merita sa-ti pierzi virginitatea cu el, nu lua decizii pripite! el poate sa fie inca virgin, si nu vad care e problema, poate ca ti-a ascuns asta de jena, vroia sa ai o anumita imagine despre el! succes

| ioan_1977 a răspuns:

Daca doresti sa te dezvirginezi, pai ce importanta are daca partenerul tau e virgin sa nu. iar daca deja nu mai esti virgina si el va afla pai peste asta cred ca nu va putia trece, sigur daca are principii. Dar el daca e virgin la 18 ani pai precis ca le are. Minciunile care ti lia spus cred ca afacuto pentru a se amuza, deoarece nu era increzut ca relatia va continua si sa vada daca vei tine tu la el intr-adevar. A trecut peste ceia ca l-ai schimbat insiamna ca te iubeste.
Insa nimeni nu tio poate spune precis, tu singura trebuie sa o simti.
Domnisoara daca mai esti virgina, pai asta e lucrul cel mai de pret pe care il ai, asta e cinstia ta si nu te sfatui sa o perzi pina la casatorie nici pentru toti banii din lume.
Daca o vei perde pai toata viata ta se va intoarce cu picioarele in sus si vei suferi forte mult din cauza aciasta.
CREDEMA nu trebuie sa experimentezi cu fericiria ta.
Sper sa iai decizia corecta si sa fii fericita.