| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, sunt intr-o relatie de 2 ani si am aproape 19 ani el 22, iubit meu doreste sa incepem viata sexuala.Eu am ceva dubii, in primul rind mii frica sa nu afle parintii, si apoi mii frica ca pe viitor nu v-om fi impreuna... Ajutati-ma cu un sfat+Funda

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Dca vrei o faci, daca nu vrei, n-o faci.
Poti sa nu mai fi cu el si daca nu iti incepi viata sexuala. Se poate plictisi si gata. Totul depinde de tine, nu de ce zice unu si altu aici. Cand esti pregatita, ca sa nu regreti dupa. happy

10 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Daca ai indoieli (dupa 2 ani de relatie!) inseamna ca nu e el persoana potrivita pentru tine. Tu chiar il iubesti pe omul asta sau stai cu el doar din obsnuinta? Dupa atata timp ar trebui sa stii ce vrei de la relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult tutor pentru gestul frumos de a-mi raspunde, sunt confuza si sfaturile voastre imi sunt de ajutor

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru fundita! Daca esti confuza, mai asteapta putin, pana iti vei da seama de ce vrei cu adevarat, functie si de relatia voastra. Cel mai important e sa nu regreti ca faci ceva sau ca nu faci. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu mai esti la varsta la care trebuie sa le ceri voie sa iesi afara; apoi daca esti de doi ani cu tipul asta poate chiar ei isi inchipuie ca ati facut o deja; cat despre faptul ca nu stii daca vei ramane impreuna; in primul rand la varsta asta trebuie sa gandesti ca mai degraba nu o sa ramaneti impreuna pentru ca aveti toata viata inainte; dar cred ca merita macar si din pricina faptului ca a fost un gentleman si te asteptat doi ani de zile pana sa fii si tu pregatita;

| Anonymous999 a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu o fa. In aceeasi situatie sunt si eu dar eu am decis sa mai astept, macar un anhappy
Parintii ar trebui sa inteleaga ca esti destul de mare sa faci asta, cat despre prietenul tau, asta depinde de voi daca veti mai fi sau nu.

| Sidonia07 a răspuns:

Atunci cand o femeie simte siguranta si incredere din partea celui care o iubeste...u are nevoie de nici o confirmare, traieste clipa!