| IIIx333III a întrebat:

Buna tuturor. Sunt intr-o 'situatie' dificila in ceea ce priveste dragostea. Am fost cu un baiat 6 luni, si am suferit enorm dupa el, dat fiind faptul ca eram indragostita de el de mai mult de un an.winking Dupa aceasta intamplare mi-am facut mie un pact cum ca nu vreau sa mai fiu cu nimeni, nu vreau sa mai sufar. A mai trecut timpul si mi-am schimbat anturajul, am cunoscut un baiat, si, desi de doar 2 saptamani, simt o atractie pentru el. El mi-a spus ca si el. El are 16 ani, iar eu 14. Acum nu am nevoie de comentari in ceea ce priveste varsta, nu a fost alegerea mea sa ma indragostesc.winking ideea e ca eu mereu, m-am indragostit de oameni in foarte mult timp. Si i-am cunoscut foarte bine pana sa ajung sa fiu cu ei. Mi-e frica si de faptul ca poate relatia nu o sa mai dureze, si o sa imi distrug prietenii foarte bune cu ce cei cu care ies pe afara acum. Orice sfat e binevenit. Ce sa fac?!

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

La varsta ta intr-adevar pui cam multa pasiune intr-o relatie si asta te face sa suferi daca lucrurile nu merg asa cum visezi tu.
Faptul ca ai cunoscut un baiat care te place si il placi si tu e ok, dar nu te mai gandi ce o sa se intample in viitor, bucura-te de prezent si lasa grijile deoparte.
Nu prea inteleg de ce sa-ti strici relatiile de prietenie cu alti copii.
Atrage-l si pe prietenul tau in grupul vostru si totul va fi ok.

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca nu dureaza asta e,bucura-te cat o sa fie. Nu trebuie sa te distantezi de prietenii tai daca nu o sa mai fii cu el, nu o sa va bagati in seama, sau o sa ramaneti amici. Nu te gandi la asta, o sa-ti faci mai mult rau, si nu o sa poti sa te bucuri de relatie.

| zahy a răspuns:

Diferenta de ani intre voi este foarte buna. Relatile la varsta asa frageda nu prea dureaza. Ai grija vad ca ai postat la categoria dragoste sex, e cam nasol ai grija sa nu ai regrete. Nu vreau sa dezcurajez relatia voastra, dar in general nu prea tine relatile din copilarie, Doar la tigani si alea iubesc tiganu de frica.