| Brioşicazburătoare a întrebat:

De fiecare data ma indragostesc de cine nu trebuie, exact de cine nu ma place...acum m-am indragostit de un alt baiat dar se pare ca nu prea are interes pentru mine.Asa a fost de fiecare data si am suferit pe tema asta de multe ori.Ce pot face? vreau sa fac cumva sa-l uit sa nu mai sufar atat...

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De cîte ori pe săptămînă ți se întîmplă asta?
Din toate aceste „ de fiecare dată" ne spui că „ am suferit pe tema asta de multe ori".
La tine problema cu îndrăgostitul e mai frecventă decît schimbatul chiloților.
Dar, nu mă mir.
Dacă e vorba de o „zburătoare"!?
Sînt curios cam ce vîrstă ai avea!
M-aș mira să ai mai mult de 14 ani!
Da, ai ceva experiență!

| Brioşicazburătoare explică (pentru corolav):

Am 17 ani si nu ma indragostesc chiar asa, de la o saptamana la alta laughing mi s-a intamplat sa ma indragostesc de 2 ori intr-un an big grin insa nu a mers totul cu m-am asteptat big grin

| MititiCa a răspuns:

Credeam ca sunt singura de pe lume care a patit asta big grin. e greu, cand te indragostesti tot de cei nepotriviti. nu prea ai ce face. doar sa mergi mai departe, eventual sa iesi cu prietenii sa ti`l mai scoti din cap, sa iti gasesti un hobby sau, daca nu ai facut`o deja, sa ii spui ceea ce simti. cred ca ti-ar face un mare bine sa ii spui cam tot ce simti, si sa-i pasezi mingea sa vezi ce se intampla, oricum nu ai de pierdut nimic. cine stie, poate simte la fel, doar ca nu vrea sa arate. nu te mai gandi la suferinta asta, invata sa mergi mai departe indiferent de lucrul prin care treci, si este o vorba frumoasa "fie roata si patrata, tot se mai intoarce`odata" si crede`ma e cat se poate de adevarat, si chiar daca acuma nu o sa vezi treaba asta, intr-o zi, el va veni la tine si tu vei avea pe altcineva. asa ca, gandeste`te la ziua aia si ridica`te!

| Virdol_Maria_Laura_1998 a răspuns:

Incearca sa-l faci sa fie interesat de tine. Aratai ca nu are nimic de pierdut daca iti ofera o sansa. Daca nu poti face asta atunci incearca sa nu te mai gandesti la el si iesi cu prietenii cat mai mult pentru ca... incetul cu incetul, il vei uita.Si incearca sa-l eviti pentru ca, cu cat il vezi mai rar, cu atat il vei uita mai repede. Cel putin la mine a reusit chestia asta. big grin