| iubeschusky a întrebat:

sunt cu un baiat de aproape 6 luni.si m-am indragostit ca nebuna dupa el.nu stiu de ce.asa mi se inatmpla mereu.si nu vreau sa patesc ca data trecuta cand am suferit enorm.sad. nu stiu de ce de fiecare data cand pare iubitul meu suparat cred ca e vina mea. pur si simplu nu mai vreau sa patesc ca data trecuta.totusi vad ca are intentii bune mi-a cumparat cadou de sf valentin si m-a luat cu el la o petrecere.acum intrebarea:ce sa fac sa nu mai fiu asa de indragostita si sa nu-mi mai fie frica ca o sa sufar din nousad?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In primul rand trebuie sa lasi lucruile sa curga de la sine, caci nu poti controla tu ce o sa fie peste cateva luni/un an etc. trebuie sa lasi viata in ritmul ei si ce poti face tu este sa astepti, sa veti cum va decurge de la sine. Daca chiar esti asa de indragostita de baiatul acela ai incredere in el, caci sunt sigura ca nu vrea sa te raneasca, niciun om nu e atat de rau incat sa faca astfel de gesturi cu intentionat. Deci lasa viata in ritmul ei si nu te baga caci nu vei face decat sa inrautatesti situatia[cu timpul vei intelege la ce ma refer]. Succes!:*

| zhuzhu a răspuns:

Sa ai incredere in tine, lasa'te purtata de val nu te gandi la ce a fost ca asa ai de suferit, gandeste'te cat de bine o duci cu el daca sunteti de 6 luni impreuna, gandeste pozitiv ca totul va fi bine, oricum din greseli se invata, ce ai gresit data trecuta sa numai gresesti daca tu i-ai dat papucii, daca el ti'a dat papucii fara sa ii faci nimic atunci nu ai de ce sa iti faci griji, el e cel care nu a stiut sa pretuiasca nu tu happy. hai fi pozitiva capu sus si o sa fie bine, lasa-l pe el sa faca mai multe pentru tine, lasa-l mai liber, nu-l stresa cu telefoane, sms'uri etc.

Bafta...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te arunca chiar asa tare in relatia asta ...ma gandesc ca cu toti baietii cu care ai stat te-ai aprins foarte repede! Poate o sa iti dea la un moment dat papuci si iar o sa suferi! fii un pic mai indiferenta dar nu foarte tare ca sa inteleaga ca nu il iubesti sau asa...si pe viitor nu mai alege tu baietii lasa-i pe ei sa te aleaga si nu pune atata suflet!