| JrrDany a întrebat:

Bună TPU vă rog să mă ajutați...Mă numesc Daniel am 16 ani, acum un an m-am îndrăgostit nebunește de o fată după ce m-am cunoscut cu ea și am vorbit vreo 7 luni după am decis să avem o relație totul a mers foarte bine, eram foarte fericit și mereu alături de ea până la un moment dat în relația noastră a ajuns la un impas iar acest impas m-a făcut o persoană extrem de geloasă, sincer să fiu mi-a rupt inima și de atunci nu am mai avut niciodată încredere în ea. Dar am continuat relația cu ea deoarece o iubesc mai mult decât orice și vă rog să mă credeți că fără ea sufăr enorm de tare. Să continui, după acea întâmplare ea a devenit mai rece, eu fiind foarte gelos ne certam foarte des, în unele clipe a ajuns să îmi spună să o las în pace și să o uit dar nu pot face acest lucru o iubesc foarte mult. După repetate certuri am decis să luăm o pauză desigur că cel care avea de suferit eram eu deoarece mă durea atât de tare încât mă izolam și plângeam de unul singur...cred că ajunsesem în depresie. Vă rog foarte mult să mă ajutați am scris acest mesaj deoarece voiam să scap de acest gând de tristețe. Aștept orice răspuns, orice sfat e binevenit!

Răspuns Câştigător
| Kenya a răspuns:

Nu fii așa sigur despre ce spun așa zișii prieteni, poate nu a fost așa și te consumi deeaba și oricum dacă e așa tot o să îți dai seama odată happy Gândește pozitiv și nu te supăra degeaba happy

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"iar acest impas m-a făcut o persoană extrem de geloasă, sincer să fiu mi-a rupt inima și de atunci nu am mai avut niciodată încredere în ea." -
Dacă nu spui ce anume s-a întâmplat...e puțin probabil să primești un sfat util.

| JrrDany explică (pentru sabin89):

Niște prieteni mi-au spus că îi spunea altui băiat vorbe frumoase...și așa a și fost ...noroc cu acei prieteni că eu nu trebuia să aflu niciodată.

| Doub a răspuns:

Ai si tu putina demnitate, pana la urma esti barbat.

| ywar a răspuns:

Daniel, eu cred ca tu nu esti indragostit ci doar doritor sa o... pui si tu. Esti crud, ai 16 ani. Dragoste la varsta asta, hmm, mi-e cam greu sa cred.
Gelozia? E o tampenie! Te inseala si daca esti gelos. Sigur!
La varsta asta... citeste poezii cu toate fetele ca sa capeti experienta. Asa ca lasa ideea cu indragosteala ca e de durata. Invata, cultiva-te si pe urma o sa vina si fetele.

| vyyyk a răspuns:

Vad doar doua posibilitati in situatia de fata :
1. Uiti si ierti si mergi mai departe ca si cand incidentul nu sa-r fi intamplat vreo data
2. Te desparti de ea
Alta rezolvare nu vad, daca ramai cu ea si nu poti sa o ierti atunci o sa fi-ti nefericiti amandoi si evenualt totul o sa se termine urat. Daca o iubesti suficient si ai incredere in ea ca nu o sa mai faca ce a facut treci peste. Dar daca nu poti avea incredere in ea ca situatia nu o sa se repete si pur si simplu nu poti sa treci peste ce ti-a facut atunci desparte-te de ea. E dureros si greu dar cu timpu mergi mai departe. Doar tu stii ce e in inima ta asa ca decide ce e mai bine pentru tine.