| KishiRose a întrebat:

Buna tuturor!
Sunt o fata destul de ciudata. Încep cu începutul.
Sunt in clasa a 7, in clasa e un baiat dragut. Dar nu dragut la aspect, caci pe mine lucrul acesta nu ma intereseaza, de obicei cand nu scriu tema, nu stiu ceva, etc. ma ajuta. Cam impart si eu orice cu el. Problema este ca nu stiu daca ma place sau nu. Astept de ceva timp...sa zica el ceva intai. Nu eu... poate stric prietenia dupa aceea. De asta astept. cum sa il grabesc. oricum sunt sigura ca nu este bine.
Spuneti-mi parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Of...deci, părerea mea este ca.da, trebuie sa facă el.inceraca sa vorbești când sunteți singuri. Ajuta-l și mai mult, vorbește-i frumos, etc.
Așteaptă mai multe păreri.

3 răspunsuri:
| bunica18 a răspuns:

Nu te grabi, daca te place nu ai pierdut nimic asteptind, daca nu te place asa cum vrei tu macar ai conservat o prietenie la care tii mult. Rabdare, rabdare, rabdare...

| MaDroghezCuFericire a răspuns:

Sti ce as face eu?
daca te intelegi bine cu prietenul lui cel mai bun intreaba-l asa glumind de cine ai place sau date si tu pe langa el bafta tongue

| DjStefanuck a răspuns:

Pai spune-i la o prietena, la un prieten de al lui sa il intrebe daca ii place de tine