| Cristina822 a întrebat:

Bună tuturorhappy Totul a inceput acum un an cand in clasa a venit un coleg nou. Anul trecut nu prea vorbeam cu el, dar acum ca suntem in clasa a 9. a am inceput sa vorbim foartee mult. Vorbeam in fiecare zii din saptamana, erau si zile in care vorbeam pana la 2 dimineata, despre tot felul de subiecte. Am inceput sa tin la el foarte mult, dar in realitate nu prea vorbeam. Cand l am intrebat de ce a zis ca ii e foarte rusine sa vorbim fata n fata, dar si mie imi e rusine. Mi a zis de mai multe ori ca si el tine la mine si mereu cand ne certam(mereu din prostii)parea foarte suparat si spunea ca ii pasa mult de mine..Prietena mea cea mai buna zice ca ma place dar nu stiu ce sa cred. Oricum de vreo doua saptamani nu vorbim si cand l am intrebat o simpla intrebare a raspuns foarte sec si pare ca nici nu vrea sa vorbim. La scoala pare foarte suparat si ma priveste lung in ochi. Cand un alt baiat m a pupat doar pentru ca era o provocare el parea nervos sau gelos nu stiu. Imi pare rau ca am scris mult dar vreau sa ma ajutati:3 acum nu mai vorbim si imi lipseste mult ma gandesc mereu la el. Ce ar trebui sa fac? Ce ar trebui sa ii scriu? Sau credeti ca doar nu mai vrea sa vorbim si ar trebui sa nu fac nimic? Ajutor va rog

2 răspunsuri:
| Gabby2kPower a răspuns:

E evident ca te place. Incearca sa-i indepartezi "rusinea" aia. Zambeste-i, mergi pe langa el, saluta-l, deschide un subiect nou. Poti sa-i scrii, gen, buna! ce faci?, si sa vorbiti si usor, usor, poti sa-l intrebi cat la % ii place de tine big grin Daca ai o nelamurire, lasa reply. Fundahee hee?

| Cristina822 explică:

Pai am inceput iar sa vorbim..ne scriem de 4 zile fara oprire:3 Dar inca nu pot crede ca ma place...si suntem colegi, daca l as intreba daca ma place totul ar putea deveni ciudat, poate s ar simti ciudat si poate i ar fi si mai rusine. Acum e vacanta dar dupa sfatul tau, cum incepe scoala voi incerca sa ma apropii de el si poate o sa am curajul sa l intreb daca ma place, pentru ca mi am dat seama ca tin foarte mult la el. Daca mai ai sfaturi, multumesc anticipat