| hehehe a întrebat:

kiss
Vi s-a intamplat vreodata sa va doriti ceva/pe cineva foarte mult, sa'l aveti, si sa va plictisiti foarte repede de el? Exact cum ni se intampla cand eram mici cu papusile sau masinutele. Le voiam, le aveam, dupa 2 zile le aruncam langa celelalte jucarii.
Asa patesc eu cu actualul meu prieten. Eu sunt o fire care nu prea e in stare sa tina o relatie. Pana acum, de fiecare data cand m-am despartit de cel cu care sunt acum, gasea o cale sa ne impacam. Deci. voi ati trecut prin asta? Daca da, ati rezolvat'o? Cum?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Te plictiseşti rapid de el pentru că probabil intervine şi la voi monotonia, ştiind totul despre el, cunoscându-l. Încearcă să găseşti subiecte noi de conversaţie, să-i afli părerea în alte lucruri, să faceţi lucruri noi. Şi ar mai fi o chestie. dacă iubeşti o persoană e imposibil să te plictiseşti de ea. De aici te mai gândeşti şi tu ce şi cum. Baftă!

7 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Asta se intampla de obicei, dar pe mine m-a ocolit situatia asta din fericire.

Mai stai o perioada cu el, daca nu merge desparte te pana nu pune suflet. E pacat sa il faci sa sufere doar pentru propriile capricii

| hehehe explică:

Aaa. m-am linistit. macar stiu ca nu sunt singura :X laughing

| hehehe explică:

Va multumesc foarte mult tuturor! kiss
Multumesc TPU. big hug

Emmy.

| Spufff :x a răspuns:

Pai sunt si eu ca tine laughing. Ardea inima in mine dupa un anumit tip :X:X toata ziua vorbeam de el laughing. si cand m`am combinat cu el thinking au disparut acele senimentelaughing). nu stiu nici eu de ce blushing poate ca stiam ca acum este al meu si nu mai este pericolul de a se uita la alta fata love struck

| mirunapink a răspuns:

Buna emmy si mi-e mi s-a intamplat tot la fel.stii dc?
petreceti prea mult timp impreuna si stiti prea multe unul despre celalalt.partenerul tau trebuie sa intervina mereu cu ceva nou ca sa nu te plictisesti.ca altfel...
bafta:*

| katala a răspuns:

Inca nu te-ai indragostit! Doar tatonezi. Atunci cand vei iubi cu adevarat nu te vei mai plictisi de persoana respectiva ca de o jucarie. Cauta in continuare, numai cine cauta gaseste!

| Criss1105 a răspuns:

Asa am patit si eu cu fostul prieten. Eu eram si sunt o fire dinamica, careia ii place sa se distreze sa faca tot ceea ce ii trece prin cap. El era mai timid mai introvertit. S`a intamplat sa mergem la discoteca cu niste prieteni insa el nu a vrut sa danseze cu mine. Insa cand a fost doar cu prietenii lui fara mine, a dansat cu alta nestiind ca eu sunt acolo. Parerea mea este sa devii ceva mai deschisa, sa vorbesti mult cu el, sa incercati sa va cunoasteti mai bine si sa va intelegeti.

Bafta! happy