| Antonia32anto a întrebat:

Bună tuturor. Voiam sa va intreb, dupa cate zile apar simptomele ca esti gravida?
Si vreau sa ma mai lamuriti cu privire la ceva.
Daca dupa 3-4 zile dupa ce am facut sex neprotejat mi-a venit menstruatia, asta insemnand a 2a data intr-o luna.
Ce sa mai cred?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Neinceperea menstruatiei la data calculata sau cea prognozata represinta primul si de fapt si singurul ''simptom'' ca ai putea fi insarcinata (gravida). Simptomele reale/adevarate provocate de o sarcina existenta in uter pot sa apara NUMAI /DOAR dupa ce sarcina a implinit varsta de minim 5-6 saptamani. Iar in privinta a ceea ce ai dori sa cunosti, sa afli pentru a fi lamurita trebuie sa stii ca pornirea menstruatiei reprezinta in proportie de peste 99, 9% GARANTIA ca NU poate sa existe o sarcina instalata. Deoarece afirmi ca : ''Daca dupa 3-4 zile dupa ce am facut sex neprotejat mi-a venit menstruatia'' in acest caz se poate spune fara teama de a gresi ca in urma unui sex intretinut ''inainte cu 3-4 zile de menstruatie'' in mod cert si sigur ai fost in perioada INFERTILITATII ABSOLUTE, cea in care formarea sarcinii este in proportie de peste 99, 9% IMPOSIBILA chiar si in cazul in care sperma ajunge in vagin intotdeauna indiferent prin ce mod. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Este o anumita perioada intr-o luna cand poti ramane insarcinata si se numeste "perioada fertila", daca ti-a venit perioada inseamna ca ai scapat, te poti informa mai mult despre ce ti-am scris eu mai sus, daca vrei te pot ajuta cu niste link-uri