| MatinDHiver a întrebat:

Vrea sa va povestesc ceva, sa vad ce credeti voi, daca am procedat corect sau nu. Fac 18 ani peste o luna si sunt de aproape 2 saptamani cu un baiat(19 ani). E cel mai de treaba, atent, intelegator si cu bun simt baiat pe care l-am cunoscut. De Mos Nicolae mi-a adus chiar un cadou, spunand ca Mosul l-a lasat sub bradul lui, pentru mine. Initial, nu am vrut sa accept, i-am spus ca nu pot, dar a insistat. Acum 2 saptamani am fost cu el la un majorat, iar seara, cand m-a adus acasa, inainte de a cobori din masina, mi-a dat un tradafir alb si m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui. I-am spus ca ma voi gandi si ca ii voi da raspunsul altadata. Am acceptat a doua zi. De atunci...suntem impreuna.
Vorbiseram ca aseara sa mergem prin oras...A venit sa ma ia la ora 8(eu locuiesc la tara, iar el in orasul apropiat). Cand am ajuns in oras, m-a intrebat:,, Ce zici, mergem la P. (municipiul judetului in care locuiesc)? Ne plimbam prin centru, vorbim". I-am zis ca da, e o idee foaarte buna, numai sa nu ramanem fara benzina, sa impingem la masina pana acasalaughing. Am mers in oras, am colindat centrul o gramada de timp, mi-a aratat multe locuri interesante, locul unde invata el etc. Am plecat la 11 din P. si am plecat spre orasul in care locuieste el, unde ne-am plimbat prin parc si am ascultat muzica in masina. Apoi... aveam amandoi nevoie la baie si a zis sa mergem la el acasa si ne uitam si la un film. Am ajuns la el acasa(era singur, ai lui parinti erau la tara), ne-am uitat la o comedie scurta(stand imbratisati si atunci ne-am sarutat si prima oara), apoi am ascultat muzica si am dansat(vals).

Intrebarea e...credeti ca am facut ceva rau mergand acasa la el? Probabil daca as spune cuiva asta, ar ridica din sprancene si ar spune:,,Ooo, ati fost la el >acasa: si era siiingur. Ce ati facut voi acolo?" sau,, Cum sa te duci la el acasa?"
Prin urmare, rau sau nu?

16 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Era rau daca faceati altceva. Si ma mir ca mai sunt baieti care nu profita de asta, si ca se comporta asa frumos cu tine. Sa va tina mult, siii sa fiti fericiti, si sa te bucuri de relatie :*

| CeInteleptul a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Adica baietii sunt niste roboti sexuali si fetele sunt niste gingase
alo
trezirea!

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru CeInteleptul):

Hai,ca sunt baieti care nu stiu sa aprecieze o fata, dar sunt si fete care nu stiu ca va aprecieze. Desi eu nu am prea vazut fete de genul.

| lovegirl15 a răspuns:

Mie nu mie se pare nimic rau prin faptul ca te-ai dus la el acasa.Stiu ca multa lume s-ar gandi la prostii daca ai spune ca te-ai dus la el acasa si ca nu era nimeni in apartament in afara de voi.Dar atata timp cat voi stiti ca nu ati facut nimic, nu ar trebui sa ti se para nimic rau in asta.Din cate ne-ai povestit, baiatul e destul de tandru si atent cu tine si nu a incercat sa-ti faca avansuri fara ca tu sa fii de acord.
Nu mai traim pe vremea strabunicilor, acum oamenii sunt mai deschisi la minte.
Sper ca te-am ajutat.
Succes mai departe in relatie! :*

| Loredana96 a răspuns:

Mmmm...din moment ce doar ati privit un film si ati dansat nu e rau.Se vede ca baiatul chiar tine la tine, si iti vrea doar dragostea si nu altceva.Dar totusi fii atenta ca data viitoare sa nu ajungeti sa faceti ce nu trebuie (cred ca ai inteles la ce m-am referit).

| Kitty3D a răspuns:

Baiatul pare de treaba si gesturile lui sunt tandre ca sa zic asa big grin.
Dupa parerea mea nu este chiar atat de rau as zice ca e 50% bine 50% rau.Dar atata timp cat baiatul nu a pus presiune asupra a si nu ati ajuns sa intretineti relatii nu vad nimic rau in asta, dar as zice sa nu devina un obicei dusul la el acasa.

Funda? big grin

| MegaChrysos a răspuns:

Baiatul te vrea in patul lui, poate pentru ca esti draguta happy Nu cred ca vrea mai mult de atatahappy Ai mare grija ce vei face pe viitor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici tu nu crezi in intrebarea pe care ai pus-o. vrei sa ne uimeasca povestea ta siropoasa si telenovelistica. si ai reusit intr-o oarecare masura. satisfacuta?hee hee

va veni o vreme cand o sa vrei sa ai de-a face cu un barbat adevarat.

| Laura927 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptate sa știi si eu m-am gândit din prima la asta, e prea siropos, dar am zis ce dracu' chiar nimeni nu își da seama?

| JustRoxanne a răspuns:

E foarte bine, doar nu mai suntem pe vremea bunicii, nu? :*

Răspuns utilizator avertizat
| XyYx a răspuns:

Nu este rau, nu ati facut nimic, doar v-ati sarutat. Din cate spui tu aici, rezulta ca baiatul este foarte ok, foarte de treaba, altul in locul lui poate ti-ar fi propus direct sa faceti dragoste, mai ales fiind doar voi 2 in casa.
Nu trebuie sa te intereseze ce cred altii, trebuie sa te gandesti la tine si la el. Lumea poate sa spuna vrute si nevrute, dar atata timp cat tu stii ce e cel mai bine pentru tine, totul este ok.
Lumea normal ca poate interpreta lucrurile intr-un mod gresit dar nu trebuie sa iti pese. Este problema ta ce faci si cu cine.
Si inca un sfat, ai grija de baiatul asta, mai rar baieti ca el, majoritatea vor doar sex de la o femeie! Bafta!

| HDSeer a răspuns:

Nu e rau.E foarte bine ca nu tea dus la el sa va ocupati cu ceva acolo.Nu cred ca e ceva rau e ok in plus sunteti in relatie iar tu nu trebuie sa spui la toti ca ai fost la el.

| CeInteleptul a răspuns:

Foarte bine ca ai fost acasa la el.
este bine ca doi tineri sa se cunoasca si sa aiba incredere unul in altul.

la fel de bine este sa faceti si daragoste. dar asta mai acush. gen intr-o luna.

cati ani ai tu si cati ani are el?

| MatinDHiver explică (pentru CeInteleptul):

Eu fac 18 peste o luna, el 20 peste 2 luni. happy

| maly00 a răspuns:

Ei, na...de ce ar zice asta? nu..ai stat cu el si v'ati uitat la film. punct.Ce mare chestie? Si in plus, de ce ar fi viata ta personala treaba lor?