| recort a întrebat:

uitati care este treaba...peste cateva zile ies cu o tipa in oras la film. Ne cunoastem de ceva vreme si ne intelegem foarte bine. Mie imi place de ea si, si ea da semne cum ca ar fi interesata de mine. Cum ziceti sa o abordez la film? Sa o tin in brate, sa o iau de mana etc? Merci anticipat.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Fii politicos cu ea, nu te exterioriza din prima adica fara gesturi luat in brate tinut de mînă, ca o sa creada ca esti disperat sa o ai, stai linistit la film, i ai niste pop corn si ceva de baut, suc de preferintă, o intrebi pe ea ce suc preferă, îi i ei cadou înainte de a te intilnii cu ea un buchet frumos de flori, si o cutie cu bomboane de ciocolată, dar la ce film o duci de gata te gândesti sa o i ei in brate? La un film de groază? Fii foarte atent cu gesturile pe care le faci, ca incă nu vă cunoaste ti atit de bine, si orice miscare gresită te face sa o pierzi, peste citeva saptămini o lună de cind sunte ti prieteni atunci poti sa o tii usor de mînă cu acceptul ei daca vrea, despre tinut in brate e drum lung pină acolo. Ce vârstă ave ti voi? De unde sunte ti voi? Distractie plăcută la film.

| corbulalbrosu a răspuns:

La adapostul intunericului din sala de cinema se pot petrece mult mai multe activitati in afara celei principale "de a privi la ecran", si anume, tineri de mana, mangaieri tandre, strangeri in brate, chiar si sarutari la un moment dat. Depinde in primul rand de fata, ce si cat va permite sa faci, insa sfatul de urmat si recomandat; sa nu sari "peste cal" si sa-ti mentii pornirile sentimentale in limitele bunei cuviinte, incearca sa dai dovada ca esti un gentleman in tot ceea ce vei face. Distractie placuta.

| Emilian65 a răspuns:

Daca mergeti la film, stati si vedeti filmul linistiti si apoi vedeti voi ce va mai urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de inceput. in timpul fimlului ai putea sa o ti de mana, iar dacae de acord mai tarziu ai putea sa o ia in brate si apropo i-ai un buchet de trandafiri si o ciocolata Milka ( de preferat)
Batfta! Daca mai ai vreo curiozitate poti sa ma intrebi! Funda!

| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa fii foarte politicos, glumet si romantic. Dupa ce a inceput filmul poti sa o iei putin in brate, sa o tii de mana, si chiar sa o pupi pe obraz mai tarziu daca aceasta accepta primele gesturi. Fii tu insuti, fii relaxat si totul va decurge bine.
PS: Sa alegeti un film de dragoste sau o comedie!winking Distractie placuta si bafta!

| aylin44 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea gesturile mici ajuta mult...deci iti propun sa fii relaxat si sa te comporti nomal! Poti sa incerci in timpul filmului sa ii atingi mana, sa va atingeti intamplator mancabd popcorn. happy Bafta! Fii tu!