| Sk3dD a întrebat:

Salutare! Recent am cunoscut o fata in autobuz. Am iesit de cateva ori la plaja, am ajuns sa ne sarutam, iar peste vreo 2 saptamani s-au racit lucrurile, desi tipa parea foarte interesata de mine. Tipa e de la mine din oras dar locuieste in alt oras. Ea venise cateva zile la mare. Dupa ce a plecat in orasul ei mi-a zis ca putem fi prieteni.
Peste ceva timp m-a sters de pe toate platformele de social media, desi inca pot sa ii dau mesaje.
Eu peste 2 luni am sa ajung la ea in oras pentru un curs si cu posibilitatea de a ramane acolo daca se iveste vreun loc bun de munca.

Acum intrebarea este de ce m-a scos de la prieteni, si cum as putea sa o abordez odata ajuns acolo? Nu-mi fac sperante ca o sa iasa ceva dar macar sa incerc ca n-am nimic de pierdut. Vreun sfat? ????

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba o pe ea, de ce ai impresia ca stim noi?

| Violleta2022 a răspuns:

Poate avea deja iubit care o astepta acasa, acolo unde locuieste ea si cand s-a intors i-a fost teama sa nu-si piarda iubitul.

Ori poate si-a gasit barbatul perfect intre timp si atunci a eliminat pe toti ce-i care erau "posibili" prieteni.

Oricum, ea nu ti-a promis nimic, spuanndu-ti ca puteti ramane prieteni, deci nu iubit, nu sanse sa deveniti apropiati, doar un simplu amic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te-as sfatui sa nu te obosesti sa o abordezi din nou, nu merita din moment ce a dat dovada de nesimtire. Daca era interesata in continuare ti-ai fi dat seama, nu te-ai fi sters.Stai linistit, vei mai gasi fete mult mai potrivite pentru tine.

| Sk3dD explică (pentru dullcat):

Ma gandeam sa o abdordez doar daca a decis sa renunte din cauza distantei sau asa ceva. Dar nu vreau sa imi pierd timpul aiurea, ci pur si simplu sa vad daca este o conexiune si intr-adevar daca nu a fost nesimtita. Multumesc pentru raspuns!?

| dullcat a răspuns (pentru Sk3dD):

Cred ca mai mult te macina faptul ca a disparut din peisaj si vrei sa clarifici, sa afli de ce, insa tot pierdere de timp este.Crede-ma ca nu te va incalzi cu nimic daca iti ofera acolo niste motive, mai ales ca nici macar nu vei sti daca spune adevarul sau nu.Doar te vei simti mai prost fiindca ti se vor rascoli iar sentimentele.

| Sk3dD explică (pentru dullcat):

Da, ai dreptate. Nu merita. Multumesc!?

| Hyperion7 a răspuns:

Treci peste.Simplu.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E clar ca nu te vrea daca te-a sters de la social media, personal nu dau mare importanta acestor lucruri, dar e o indicatie asupra intentiilor acelei persoane.

| DorinaK a răspuns:

Probabil a gasit pe altul. Cauta si tu altul!

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Stii ce mi se pare mie aiurea? Cum poti sa te agati de cineva care face astfel de,, farse,,? Inca nu te-ai lamurit ca, actualmente, multi doar ne prefacem? Eu am,, prieteni,, care nu au raspuns niciodata la telefon. Prieten iti este acela care nu se uita daca te imbraci la fel ca el, cu care ai teme de discutie si care te invita macar odata la el.