| Ithinkyourecute a întrebat:

Uite intrebarea asta poate suna cam ciudat, dar, totusi am s-o pun. Imi place de un baiat, chiar foarte mult. Si nu mai vreau sa stau cu mainile in san... Si mi-a venit ceva in minte....Va rog fara jigniri sau comentarii urate. Eu sunt o persoana foarte timida, si nu fac primul pas, dar nu vreau sa-l pierd. M-am gandit sa-mi fac un profil pe facebook, anonim. Si sa-i spun ca de ceva timp simt ceva pentru el, pur si simplu sa comunicam dar nu-i dau informatii despre mine. Si in fiecare zi sa-i zic mici detalii despre mine. Partea asta nu stiu daca o sa mearga, dar o sa-i zic ca vreau sa ne intalnim, intr-un loc public normal, gen mall, si sa vedem un film. Ne cunoastem de ceva timp, 2 ani. Ne-am placut, dar nu prea aveam timp sa ne intalnim deloc, din cauza examenelor. As vrea sa-l surprind pentru ca el iubeste asta. Voi ce credeti? As vrea sa aud parerea baietilor, dar si parerea fetelor este binevenita. Va rog daca imi puteti spune ce sa mai zic, sau daca voua v-ar placea sa va faca o fata/baiat asa ceva.Multumesc pentru toate raspunsurile si va respect pentru ca ati citit acest text. P.S: Nu sunt criminala sau ceva de genul, doar ca as vrea sa ies din tiparul in care sunt acum happy

Răspuns Câştigător
| shadowmaster12 a răspuns:

Nu va zice ca esti impulsiva crede-ma, orice baiat e placut surprins cand fata face primul pas, alege cu grija cuvintele si uita-te in ochii lui cand i le spui, va merge.mult noroc! funda?

13 răspunsuri:
| RedAppLe a răspuns:

Eu sincer nu as aprecia sa stiu ca persoana care ma iubeste se ascunde in spatele unui cont de facebook fals, sau id fals...Nu stiu ce sa zic.Incearca sa faci diverse lucruri prin care sa isi dea seama ca tu il placi, sau cel mai usor spune-i ca il placi.E om si daca te va place si el o sa faca el treaba mai departe. happy Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Ideea nu e rea, dar exista riscul sa nu-i placa minciunica. Daca are simtul umorului, intalnirea nu va fi un esec, chiar daca nu va avea viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mi s-ar intampla mie ideea ta cu site-ul de socializare as fi putin in dubii. Clar nu m-as intalni cu cine despre care stiu doar cateva lucruri, nu ceva concret. Dar. daca tot esti in stare sa vorbesti cu el de pe un profil fals, de ce nu poti fi in stare sa vorbesti de pe al tau?tongue Da mici detalii despre tine vorbind cu el, dar el sa stie deja ca esti tu. Faci lucrurile mai simple asa, zic eu.

| Xenya a răspuns:

Nu crezi ca este mai simplu sa ii spui direct ca iti place de el? Este mult mai practic si mult mai usor! happy

| pretty34 a răspuns:

Eu cred ca daca te place nu e necesar sa faci prea mari eforturi, dar daca tot 'se merita''nu strica sa incerci ceva care sa-i placa.winking

| caus3lov3ya a răspuns:

Hmm depinde cum e firea lui adica gandeste-te cum ar reactiona cand se va intalni cu,, Anonim,, si va vedea ca esti tu. Ar fii placut surprins sau ar fi nervos ca te-ai,, jucat cu el,, daca tu crezi ca nu va fi deranjat de lucrul asta atunci bafta dar dc nu incerci sa te apropii de el si sa ii spui ce simti:*

| Ithinkyourecute explică (pentru caus3lov3ya):

Multumesc pentru sfat! :* Am sa incerc sa-i spun ce simt.

| missoriginalitate a răspuns:

Pai am si eu o idee ce zici de un biletel sau o scrisoare dar mai bine biletel daca ii vei da un biletel mai bine daiil cand nu sunt prieteni in jurul vostru fiindca este riscul sa il arate la alti iar ei vor rade de tine.am patit-o si eu dar mai tarziu am incercat cu al cineva si a mers, sau daca ai o prietena buna care poti sa ai incredere adunati-va intr-un grup dar locul sa nu fie prea public si spune-i prietenei tale sa le propuna baietilor sa joace adevar provocare sau procente iar prietena ta sa te provoace la adervar iar ia te va intreba daca iti pl de baiatul acela si tu vei spune da.dar depinde daca e un baiat cuminte mai bine incearca cu biletelu daca e un baiat mai rau cu adevar pro......procente.funda?

| shadowmaster12 a răspuns:

Nu e o idee buna deloc, nu o sa vrea sa iasa cu un anonim si daca ii dai mici detalii se va plictisi repede, eu sunt baiat si din cate stiu orice baiat apreciaza fetele directe si sincere care le spun in fata ce simt(pentru ca sunt putine), iti recomand sa petreci mai mult timp cu el si sa lasi ideea asta cu fcebook-ul

| Ithinkyourecute explică (pentru shadowmaster12):

Pai si daca nu prea ne intalnim des? Adica ne intalnim la bunicii nostri, si nu prea pot vb cu el atunci... Si cum sa-i spun ca-mi place de el... Adica sa-l iau deoparte si sa-i zic direct? Poate o sa zica ca sunt prea impulsiva. Niste sfaturi te rog?

| shadowmaster12 a răspuns (pentru Ithinkyourecute):

Nu va zice ca esti impulsiva crede-ma, orice baiat e placut surprins cand fata face primul pas, alege cu grija cuvintele si uita-te in ochii lui cand i le spui, va merge.mult noroc! funda?

| DOLARVS a răspuns:

Mai bine iti faci un id de mesenger si vorbesti cu el

| BiancaMS a răspuns:

Pai eu zic ca ar fi o idee buna! Si chiar il vei surprinde.