| irina4219 a întrebat:

Bună! Ultimul act sexual pe care l-am avut (31 mai) a fost protejat și eu și prietenul meu am verificat prezervativul și nu era rupt. Problema este că îmi întârzie menstruația de 5 zile, dar în același timp chiar daca au trecut mai mult de 3 săptămâni nu am niciun simptom corespunzător sarcinii, e posibil sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Unele femei experimenteaza simptome de sarcina la 1 sau 2 saptamani dupa actul sexual, insa majoritatea abia din a 4-a sau a 5-a saptamana.Asteapta sa iti vina menstruatia(poate intarzia din varii motive, sarcina nu e singurul), iar daca nu apare, poti face un test de sarcina dupa 10 sau 14 zile.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu esti, având in vedere ce ai spus de căciuliță.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ai ciclu menstrual de tip neregulat.

Un test de sracina se poate face dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| exoticbutters a răspuns:

Nu, e normal sa mai intarzie uneori menstruatia

| TerapeutulPrietenos a răspuns:

Esti gravida, imi pare rau sa iti spun.