| thefirstangel a întrebat:

URGENT! trebuie s slabesc! am 15 ani, 1.78 h si km 75 d kg. m-am ingrasat ft rau in ultima vreme(si chiar am incercat s tin asa un fel de regim ce consta in eliminarea dulciurilor si a sucurilor si la micul dejun mancam o banana cu biscuiti sau cu cereale)

ps dati-mi o dieta nu drastica si ce sport s fac(s alerg. s fac genoflexiuni...)

FUNDAitza'!

Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

Pai fi atenta in primul rand renunta la prajeli mancarea de la fast food la sucuri cu acid dulciuri ai voie sa manaci dar intr-o cantitate foarte mica adica ex dintr-o cicolata mananci un patratel pe zi sau doua patratele. Dimineata manca bine la micul dejun dar renunta la banana ca ingrasa rau daca o manaci impreuna cu alte alimente cel mai bine iti faci un ceai cu trei feli de paine prajita cu branza sau muschi file muschi tiganesc sau pastrama afumata (astea nu ingrasa sunt permise intr-un regim) incerca sa ai trei mese pe zi dar seara incerca sa manaci numai un iaurt cu un mar portocala ceva de genu iar intre mese daca ti se face foame mananca un mar. Cand iti este tie mai usor seara sau dimineata fa o plimbare in mers alert sau alerga vreo 30 de min si inca 30 de min fa acasa exerciti abdomene, daca nai idee de exerciti uitate pe youtube la video cu pilates sunt foarte bune daca te ti de pasi astia o sa slabesti cu siguranta bafta

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fa ce poti exercitii dar nu abuza pentru ca ziua urmatoare te vei trezi dimineata cu dureri musculare.

| AnGeL a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa te imfometezi niciodata
2 du-te la sala sau daca nu poti face orice gen de sport care crezi tu ca intr-adevar te ajuta sa slabesti
efortul pe care il vei depune iti va taia pofta de mancare mai mult ca sigur
3 bea cat mai multe lichide atunci cand te gandesti la mancare

| Borgir a răspuns:

Tine cont ca tu inca esti in crestere.Despre dieta acum vine vara salate fara prajeli si fara mese dupa ora 19.30-20.00.Foarte mult la slabit ajuta efortul fizic mergi la o sala sauna este foarte buna.
Bafta multa.

| Alexandra8989 a răspuns:

Buah...stiu eu ce sa faci in fiecare zi mananca ordonat adica trebuie sa mananci cat vrei dar mananca la aceeasi ora in fiecare zi convenabil ar fi la ora 8 dimineata apoi la 12 si mai tarziu la 16 si daca ti se face foame mananca pe la 19 sa nu mai mananci niciodata dupa ora 19. fundita

| DianaDaiana18 a răspuns:

Sport si dieta pe baza de legume si fructe in specialtongue