| anonim_4396 a întrebat:

Urmatoarea problema este a unui prieten.Acest prieten place o fata care are un iubit de un an si ceva.El spune ca iubitul ei nu o merita si ca ea merita ceva mai bun, pentru ca tipul e foarte gelos si se cearta foarte des.Acesta mi-a spus ca vrea sa isi faca un cont de FB de fata si sa il "populeze" ceva timp. Apoi sa il bage pe prietenul fetei pe care o place si sa il convinga sa iasa impreuna si dupa ce face asta sa ii arate de pe acelasi cont convorbirea fetei pe care o place.

I-am zis ca nu stiu ce ar trebui sa faca, dar este vorba aceea "In dragoste si razboi totul e permis" insa nu cred ca trebuie sa ajunga la extreme.laughing

Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In dragoste si in zaboi totul este permis, dar nu trebuie sa ajungi la o asemenea extrema... spune-i sa lase totul balta, ca ea isi va da seama ca acel baiat nu va fi sau va fi bun de ea. Conteaza sa ii fie alaturi, fie ca e rau fie ca e bine happy

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu ar trebui sa va bagati cu conturi false si alte copilarii, daca realizeaza singura ce are langa ea atunci asa sa fie, daca nu nu merita efortul.

| NnDWtf a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa o lasi pe ea sa-si dea seama de asta. Ca tu esti subiectiv.
Stai linistit, faza cu "prietenul meu" nu merge.