| Laura_5556 a întrebat:

Buna utilizatori TPUhappy
Am nevoie de ajutorul vostru in cel mai serios mod posibil:-s
Sunt indragostita de un fost coleg din gimnaziu si in timp el si'a dat seama de sentimentele mele.Am ajuns la o aniversare unde era ametit si dintr'un joc am ajuns sa ne sarutam mai toata seara. Era incantat de ideea ca am putea fi impreuna si am vb at cu el, insa peste 2 zile mi-a zis ca nu ar merge relatia noastra si ca ceea ce facuse in facuse ca sa'si bata joc de mine sau ceva de genul. si l'am crezut pentru ca ii era foarte greu sa vorbeasca cu mine dupa, adevarul este ca e timid. Apoi vara aceasta am mers toti prietenii la un chef unde din nou ametit m'a sarutat. Si asta s-a intamplat si a 3 oara la o alta petrecere unde am reusit sa ne si amintim fara sa nesimtim stanjeniti de ceea ce am facut. A uramat apoi ziua mea unde destul de lucid m'a sarutat si mi-a demonstrat ca ii place acest lucru...ca ii place sa se repete. Acum 2 zile a venit seara sa'mi repare calculatorul, iar eu eram singura acasa. nu am rezistat tentatiei si din nou s-a intampalt ceea ce ne'am dorit.Cu toate acestea el mi-a dovedit ca nu'i sunt indiferenta, insa acum vorbeste mai putin cu mine cand suntem singuri si ii place forte mult sa ma tachineze. Vreau sa discut cu el despre asta dar nu stiu daca ar trebui sa preiau initiativa si sa'i spun ca lucrurile nu pot ramane asa si ca ceva trebuie sa se intample. Cum as putea sa fac asta tinand cont de faptul ca el e putin timid cand vine vorba de exprimarea sentimentelor? Sau? Ar trebui sa fac ceva?:-s

Multumesc:*!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti deschis cu el. Comunicarea rezolva aproape totul. Succes!

| SteauaROsie a răspuns:

Nu stiu daca e asa de timid
dupa ce te a sarutat de vreo 10X

| mAkE_2626 a răspuns:

Barbatii sunt timizi sa zica, dar pot sa arate. Vorbeste cu el si spune-i ca nu are de ce sa-i fie rusine sau altceva. Vorbiti. Daca nu vorbiti nu ajungeti nicaieri