| eax a întrebat:

Heiii!
Am si eu o intrebare pentru voi toti, daca doriti sa-mi raspunde-ti.
Am reusit sa trec cu greu peste un fost si am gasit un baiat care mi-a placut din prima clipa.Ne-em intalnit intamplator si grupurile noastre unindu-se am ajuns practic acelasi grup si ieseam in fiecare seara. Dragut baiatul'ce sa zic?', dar la inceput nici nu schimbam 2 vorbe si oricum mie si se parea ca are treaba cu alta fata(prietena mea chipurile) dar ea ma mintea pe la spate.In fine nu asta e partea care ma intereseaza pe mine acum.Baiatul ...imi luasem gandul de la el ca am zis ca oricum e cu cativa ani mai mare(parandu-mi se multi la mometul respectiv, dar sunt doar 6)eu 19 el 25.Pana intr-o seara cand asa zisa prietena a disparut din peisaj cam 2 saptamani si noi am inceput sa vorbim cate 2-3 cuvine.Asa seara d seara pana cand intr-una din ele, mi se facuse un frig groaznic si el mi-a dat bluza lui.Cand am imbracat-o, i-am simtit mirosul si l-am privit pe el.Mi-am dat seama ca e mai mult decat cred eu si chiar baiatul imi place destul.Am ajuns cu bluza acasa a stat la mine vreo 4-5 zile timp in care conversatiile noastre prin mesaje deveneau din ce in ce mai interesante.La un moment data dupa o seara in care iesisem cu grupul si eu fiind singura fata din grup cam toate intepaturile legate despre fete erau indreptate spere mine (fiindca era un alt tip in grup care imi spuse-se deja ca ma place dar eu nu puteam sa-i raspund cu aceiasi moneda fiindca mie nu).Si acest tip care ma placea in sera aceea i se pusese pata sa ma tachineze la greu.Si ma tot lua in brate si chesti de genul, iar eu incercam sa-l resping cat d vizibil posibil pentru ca am vazut ca Cel dintai "S" este deranjat. Dupa c m-au adus acasa am primit un mesaj de la S prin care isi cerea scuze si altele numai stiu exact.Si eu fiind nervoasa de afara si asteptam mesajul de la el,pentru ca deja imi spuse-se subtil ca ma place,m-am enervat si i-am scris un mesaj destul de dur. I-am cerut sa recunoasca pentru Dumnezeu odata daca are ceva de spus daca nu, sa ma lase in pace, ca m-am saturat de lasitatra baietilor de a se ascunde dupa deget cand au ceva de spus.Si raspunsul lui la mesaj a fost ca ma place, dar nu mi-a zis nimic pentru ca i se paruse ca eu nu-l plac.Era in aceiasi situatie ca si mine pentru ca si eu aveam aceiasi impresie.In fine.Am iesit afara,am vorbit, suntem impreuna si desi are un comportament super ok si foarte sensibil ii cam place sa bea muulta bere, dar multa.Eu i-am cerut sa facem cumva si sa nu mai bea atata mai ales cand iese cu mine ca ma deranjeaza foarte mult din anumite motive.In mare parte au ramas doar vorbe si rugamintile mele.Si asera in a doua zi d relatie oficiala mergand la o petrecere cu prieteni apropiati el s-a cam ametit.Desi il rugasem sa nu se imbete ma uitam la el urat si ii ziceam sa nu mai bea,de fiecare data cand isi umplea paharul.Dar nimic...a baut, s-a ametit, eu m-am enervat.Am discutat ceva cand el era ametit, dar cred ca habar nu mai are acum si a ramas sa ne intalnim in sera asta si sa discutam.Dar nu stiu cum sa-l iau sa-i spun si sa-l fac sa inteleaga ca bea prea mult, exagerat de mult cateodata si ca asta nu face bine relatiei noastre.Imi place de el foarte mult,dar cu acest'handicap' nu il pot accepta intr-o relatie cu mine,pentru ca nu va fi mai niciodata incredere,din punctul meu de vedere,pentru ca mai mereu ma voi gandi daca vorbeste el sau berea.
Cand nu are nici o bere la dosar,e cel mai dulece si mai atent baiat, cand se amteste putin eu am enervez si el parca un catelus de ala milog, iar eu detest acest gen d purtare la un baiat/barbat.CE PARERI AVETI?
MULTUMESC!(funa +vot)

Răspuns Câştigător
| adyoozn a răspuns:

Heii buna eu i-as spune lui ca daca mai bea atat de mult tu te vei andeparta de ell atat de mult. spune-i sincer ca nu al placi cand bea atat de muult si are 2 variante berea ori tu suucces cu el antro relatie cat mai linistita!

2 răspunsuri:
| cristi62 a răspuns:

Cred ca iti mai trebuie experienta in ales baietii.

| aaannnaaammmaaarrriiiaaa000888 a răspuns:

Spune-i ca daca mai bea atata bere va trebui sa aleaga intre tine si berea lui.