| izabelaaa21 a întrebat:

V-am ascultat sfaturile in legatura cu actualul iubit,si i-am zis ca nu mai vreau sa fim impreuna.(oricum asta faceam dar am vrut sa va cer sfatul,ca sa nu zic ca sun eu nebuna).Si ce crede-ti ca a facut? s-a rugat de mine toata ziua sa ne impacam ca e cum vreau eu,ca face numai ce vreau eu,ca merge numai unde vreau eu etc iar seara cand a vazut ca eu chiar nu il mai vreau imi da o bomba,CA E INSURAT si ca a stat cu mine la misto. Deci aici a fost copil,stiu ca a stat cu una mai mult dar nu cred ca e insurat,mai ales ca el insista sa facem sarbatorile impreuna,sa petrecem cat mai mult timp iar eu evitam asta,ma tinea toata noaptea la tel, ziua ma suna non stop si sincer poate si sa fie insurat pana la urma ca tot nu imi pasa de el si mai bine ca nu mai imi e mila ca l-am lasat.Dar voi ce parere aveti de comportamentul lui? Ca eu am ramas putin uimita de bomba data, funda

Răspuns Câştigător
| BrokenArrow a răspuns:

Bun, deci daca ne uitam cu atentie, exista 2 variante:
1. Daca e cu adevarat insurat, e un porc nesimtit si ar trebui sa fi bucuroasa ca ai pus capat relatiei. Nici macar nu mai merita atentia ta.
2. Daca nu e insurat, e un prost imatur. A reactionat ca un copil cand a vazut ca nu iese cum vrea el. Nu prea cred ca era constient cand a spus asta, pentru ca daca incerca sa te faca geloasa spunandu-ti asta, nu prea cred ca a reusit ( am dreptate, ha?). Mai degraba cred ca te-a infuriat. Sau te-a scarbit.
Oricare ar fi varianta corecta, nu cred ca ar mai trebui sa ii dai atentie. Pentru ca ori e un porc nesimtit, ori un prost imatur.(una din doua tot e) Mai ales ca (tu ai spus asta) ai sentimente pentru altcineva. In locul tau as rupe orice contact cu el si m-as concentra pe persoana care imi place.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai sentimente pentru altcineva, la ce te mai uiți înapoi?
Îi spui că și tu ești măritată!
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Ai o mare bila neagra. O adevarata lectie de viata pentru viitor.

| izabelaaa21 explică (pentru neutrino):

Poate ca da, si o lectie foarte buna, mai ales ca e o lectie fara suferinta, chiar nu ma misca deloc ce a zis, pentru ca eu am sentimente pentru altcineva

| blueheart a răspuns:

Hei! Nu te mai gandi la el. Pentru unele persoane nici nu merita sa-ti pui intrebari mai ales ca la multe nici nu vei gasi un raspuns.
Capul sus si mergi mai departe. Sunt multi baieti carora le va face placere sa te intalneasca.
Succes!

| MrSoapte a răspuns:

Sincer, consider ca daca ai avea sentimente fata de o alta persoana...nu ai mai acorda atata atentie acestul individ! Pana la urma, consider ca amandoi va simtiti loviti in orgoliu si-acum faceti tot felul de scheme ca sa va aratati "indiferenta" unul fata de celalalt! Totusi, e bine sa retineti un lucru esential: iubirea, creeaza dependenta si are un damage destul de ridicat...marijoana insa, nu creeaza dependenta si pe deasupra, va mai si relaxeaza stimulii, neuronii si ce mai misuna prin voi happy

| izabelaaa21 explică (pentru MrSoapte):

Crede-ma din partea mea nu se pune problema de iubire...am incercat dar am incercat pana m-a plictisit ca persoanahappy

| MrSoapte a răspuns (pentru izabelaaa21):

Trist happy

| sonyericson a răspuns:

Cu partea cu insurata a fost cam copillaughinga zis asa ca-sa nu il doara pe el daspartirea sau sa te faca pe tine sa suferiwinkingdin moment ce a zis ca a stat cu tine la misto asta nu te iubea delocwinkingcam retardat daca are vreo 20anirolling on the floor