| lavy112 a întrebat:

va rog ajutati-ma, adica nu pe mine, pe o prietena, a slabit 3 kg in 2 zile far sa faca nimic, a avut ceva problema, s-a enervat foarte tare si a mancat putin, sa fie asta cauza?
cum poate sa faca sa se ingrase iar macar putin? mai ales ca in ultimul timp nu poate nici sa doarma noaptea inainte de ora 3 si nu vrea sa ia pastile pentru somn! plus ca se streseaza dein orice nimicuri, cum ar putea sa fie indiferenta?
mai exact as vrea sa stiu cum poate sa doarma mai bine s de pe la orele 10-11, cum sa scape de stres si cum sa se ingrase iarasi?
DAU FUNDA love strucklove struck

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mai rar in 3 zile...dar nu imposibil. Organismul se echilibreaza cu timpul in functie de ce si cum ii oferi: hrana, somn, efort, ordine etc.

| Ezyo a răspuns:

In primul rand cauza stresului trebuie "tratata", nu ai mentionat care e aceasta.Ma gandesc ca are probleme in familie,cu unul dintre parinti sau cu amandoi,ori e dezamagita in dragoste,in ambele cazuri tu fiind prietena ei o poti ajuta cu vorbe frumoase,iesiti impreuna undeva,la un ceai, un suc, o pizza sa-i mai treaca supararea.