| lavy112 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, adica nu pe mine, pe o prietena, a slabit 3 kg in 2 zile far sa faca nimic, a avut ceva problema, s-a enervat foarte tare si a mancat putin, sa fie asta cauza?
cum poate sa faca sa se ingrase iar macar putin? mai ales ca in ultimul timp nu poate nici sa doarma noaptea inainte de ora 3 si nu vrea sa ia pastile pentru somn! plus ca se streseaza dein orice nimicuri, cum ar putea sa fie indiferenta?
mai exact as vrea sa stiu cum poate sa doarma mai bine s de pe la orele 10-11, cum sa scape de stres si cum sa se ingrase iarasi?
DAU FUNDA love strucklove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justde3a a răspuns:

Pai dai desteptarea la 6 jum sa vezi ca nu se mai culca la ora 3hee hee
mergi cu ea la doctor si iti va spune doctorul ce trebuie sa ia sa se calmeze. Acum nu stiu de ce e stresata...
De ingrasat o sa se ingrase cand nu o sa mai fie stresata atunci o sa ii vina si pofta de mancare... logicwinking
In orice caz fi alaturi de ea, mai ales daca sta singura.

3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Stai langa ea - o va ajuta mult - o sa-si revina

| Madalinargo a răspuns:

Nu-i prb eu ma culc la 6-7 dimlaughing si nu mananclaughing dar daca vrei dai ceva ceai eu stiu lapte caldut seara pentru somn nu-i mai da cafea pepsi cola... niste de alea de pofta de mancare...

| Simoneloo a răspuns:

Vezi sa nu aiba probleme cu glanda. de obicei se declanseaza pe sistem nervos, si de aia nu doarme si slabeste atat de tare! Poti incerca ceva natural ca sa doarma, cum ar fi valeriana. Ca sa se calmeze ai putea incerca ceaiul de musetel! Sunt foarte multe plante de genul care ajuta!
Sanatate multa!