| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* am si eu o problema sentimentala sa ii zic asa...sad. Cam de 1 luni-2 cam asa suntem despartiti dar si impreuna, adica se putea face sa fim iar impreuna dar eu am spus ca vreau doar sa vb ca prieteni etc insa de 2-3 zile suntem despartiti definitiv deoarece el s-a vazut cu una s-au sarutat etc.Acum problema este ca parca nu pot sta nici cu el dar nici fara el, adica imi era bine cand nu mai eram iubiti si nu mai era cu nici una dar acum parca mi se rupe inima cand stiu ce a facut si ca e cu altcinevastraight face. Eu ce as putea face acum...de impacat nici nu se mai pune problema pentru ca nu mai e nicio sansa cred de impacare insa ce as putea face sa ma "linistesc" si eu ca sa zic asa? Ms mult pentru ca mi-ati ascultat "povestea vietii mele"laughing si scuze daca v-am plictisit dar sincer de atata timp de cand sunt "membru" pe acest site mereu au fost oameni care sa fie alaturi de mine/altii cand au probleme etc si chiar m-am bucurat ca exista si pers din asteabig grin

3 răspunsuri:
| DenysaLove a răspuns:

Problema e ca eu sunt si orgolioasa laughing si nu suport sa il vad in preajma altora si de cand ma stiu cu el (suntem de 2 ani impreuna) sunt ff geloasa, asta nu am ce sa fac ca asa sunt eu lasa-ta de la Dzeustraight face si oricum cred chiar sunt sigura ca nimeni nu o sa.l iub mai mult decat mine pentru ca na au trecut si atatia ani de cand e cu mine...acum nu stiu ce sa mai zic...

| lavi2864 a răspuns:

Buna! Cam prin aceeasi situatie am trecut si eu odata si a fost o situatie nu tocmai placuta. Cred ca problema e ori ca inca il mai iubesti fara sa iti dai seama si nu suporti sa il vezi in preajma alteia ori ca orgoliul nu te lasa in pace si esti genul ala care nu accepta sa fie "pe locul 2"happy. Daca te regasesti in prima situatie atunci eu zic sa lupti pentru el, nu te lasa NICIODATA invinsa orice ar fi dar totusi daca constati ca fata respectiva il poate iubi mai mult decat tine atunci lasa-i in pace, cu timpul o sa vezi ca o sa il uiti. Iar daca te regasesti in a doua situatie de mai sus atunci nu iti ramane decat sa fii buna si sa incerci sa privesti lumea cu alti ochi. De fapt nu stiu daca e chiar bun raspunsul pentru ca si eu ma confrunt cu aceeasi situatie:nu prea suport sa fiu pe locul doi cand e vorba de alta! Eu sper ca ti-am putut fi de folos si iti urez mult succes!happy

| lavi2864 a răspuns:

Pai eu zic sa ca pe langa orgoliul acela tu inca il mai iubestihappy Asta inseamna ca trebuie sa lupti pentru el mai ales ca esti constienta de faptul ca nimeni nu il va putea iubi ca tine! Si asta trebuie sa afle si el!happy Mult succes:*