| XusefulX a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi crying. m-am impacat cu prietenul meu, acum 1 luna, cred. dar ne-am despartit, pentru ca, a zis ca nu ma mai iubeste ca inainte(pentru ca am mai fost cu el 3 ani impreuna). si a zis ca tine la mine, ca ma iubeste dar nu ca atuncisadsi ieri am fost de serivici pe liceu.si nu stiu cum s-a facut ca a fost si el de servici.si tot se apropia de mine, ma saruta, ma lua in brate.si i-am spus ca de ce face chestia asta.nu mai inteleg nimic. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,s-a obisnuit cu tine, in 3 ani se acumuleaza multe amintiri,clipe,tine la tine,nu ii esti indiferenta,nu ai cum sa ii fi.
POate ca e confuz,sau nu mai simte ce simtea,s-a stins flacara de la inceput,dar totusi ceva tot simte pentru tine, ii e greu probabil sa se debaraseze de tine, probabil ca e genul de pers.care nu vrea nici sa fie cu tine dar nici fara,te iubeste azi,maine nu mai poti sti la ce sa te astepti.
Tu ai nevoie de stabilitate si nu de confuzii. DAca ti-a zis ca nu te mai iubeste ca inainte,discuta cu el pe tema asta, sa isi puna si el sentimentele in ordine, sa vada ce vrea de fapt si ce simte.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traieste in lumea lui de fantezie daca a zis ca nu mai vrea sa fie cu tine tu nu ar trebui sa te lasi purtata de val si sa nu ii mai accepti imbratisarile/saruturile lui.

| porto89 a răspuns:

Singurul lucru care ti-l pot spune e ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust nu ma astept la funda dar intelegi u ce vreau sa zic.pup

| Allee_4312 a răspuns:

Asta cred eu:TE IUBESTE! De ce face ce face pentru ca ori este timid ori ii este frica sa nu`i dai tu papucii sa nu sufere. Daca esti genul care "da papucii" voia sa ti`i dea el credea ca va suferi mai putin decat atunci cand tu i`i vei da. Am facut aceasta greseala de a`i da papucii cuiva pe care`l iubeam enorm.Succes!

| rusher a răspuns:

Sentimentele,sunt doar o singura data.eu daca as fi in locul tau,daca a zis ca nu te mai iubeste, lasa-l, sa se duca cu domnuwinking