| anonim_4396 a întrebat:

va rog un sfat crying
Eu si pr meu suntem impreuna de 6 luni.intre timp au existat mai multe certuri dar de fiecare data ne-am impacat, acum suntem intreuna dar tinem ascunsa relatia si simt ca el nu ma mai iubeste.simt ca nu mai tine deloc la mine. m-am saturat sa plang in continuare, el spune ca ma iubeste dar nu prea cred.intre timp am auzit de la cel mai bun prieten al sau cum ca i-ar placea de o alta fata, si cand l-am intrebat mi-a spus ca nu-i adevarat ca spune asa lumii ca sa nu creada ca sta el cu mine chatterbox. stiti el nu vrea sa afle lumea ca sta cu mine pentru ca el e mai mare ca mine cu 3 ani.si pentru el conteaza asta.si mai ales ca rad de el cei de varsta lui crying mie chiar nu mi-ar pasa de ce zice lumea. dar lui.crying
Si nu stiu ce sa mai fac ce sa-i mai zic.pe mess nu prea ma mai baga in seama. tot eu trebuie sa il bag prima si imi raspunde dupa 10 ore.intalnirile le amana. chiar nu ma mai iubeste deloccrying
plz sfaturi ce sa fac ce sa-i zic ...simt ca nu mai suport asa si nu pot sa-l pierd il iub prea mult :-s

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La cât de des v-aţi certat, iar împăcat, iar certat... dacă a existat pe bune ceva între voi, aceste certuri au slăbit intensitatea.
Câţi ani ai tu şi câţi are el? În funcţie de asta îţi pot sugera ce să faci.

| soricica a răspuns:

Relatia voastra, din cate am observat, nu se bazeaza pe incredere, iubire, comunicare si intelegere din partea fiecaruia. a voastra se bazeaza numai pe certuri si despartiri. Sincer cred ca isi cam bate joc de tine. 3 ani nu este o diferenta atat de mare incat sa necesite sa ascundeti relatia voastra. Diferenta dintre mine si iubitu meu este de 7 ani si nu ne ferim, de ce? pentru ca nu ne pasa de ceea ce zice lumea.
Cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu el si sa ajungeti la o concluzie... ori sunteti impreuna ori va despartiti, stai linistita mai sunt baieti, te inteleg ca ill iubesti enorm, dar nu te merita. Sau poti sa il testezi daca tine sau nu la tine. Nu ii mai da niciun semn de viata, sa vedem pana cand nu o sa faca niciun gest. Daca nu va face niciun gest, dupa o saptamana ii trimiti un mesaj de genu "Se pare ca 6 luni s-au dus pe apa sambetei" si gata, iar daca iti da chiar si cel mai mic semn, inseamna ca ii pasa.
Bye:* si ai griija de tine...linisteste-te mai sunt baieti, si mai frumosi decat el, asa ca incearca sa vezi partea plina a paharuluibatting eyelashes

| gabytza_7109 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu el si sa-i spui ca numai poti sa plangi si sa suferi din cauza indiferentei lui si vezi ce spune. Si daca se comporta asa si dupa ce vb cu el ar trebui sa te racesti si tu de el macar un pic cu toate ca nu prea poti dar stii cum e vorba aia ''invatul are si dezvat'' iar pentru ca el nu vrea sa afle lumea ca sta cu tine din cauza la varsta e o tampenie sunt multe cupluri cu diferente de varsta mult mai mari si din contra se mandresc nu varsta conteaza. Intreaba-l ce nu ii mai convine la tine de se comporta asa.Si numai plange ca slava Domnului nu este ultimul baiat dupa Pamant. Bafta:*:*:*