| teiubesc_5807 a întrebat:

Am o problema, de fapt mai multe si nu stiu cum sa fac fata.Am 17 ani si atatea pe cap! crying
Am prieten, am mai fost cu el 1 an in trecut, ne-am impacat, suntem de 2 luni impreuna,e tigan(vezi intrebarea anterioara pentru detalii),dar ai mei nu stiu de el si trebuie sa ne ascundem.Mi-a demonstrat ca tine la mine,dar tot ma indoiesc uneori pentru ca nu am deloc incredere in baieti.Una dintre probleme este ca nu ma mai pot uita in ochii alor mei,imi e rusine de ei,ca ii mint,ma doare,dar tin si la el enorm.Din cauza asta ma simt foarte rau,sunt stresata mereu sa nu afle,ma tot gandesc daca tine la mine, etc.
Alta problema este ca un fost prieten, care pe deasupra mai e si var de gradul 3 cu mine(nu ma judecati,ca am aflat dupa ce ne-am despartit; am intrebat preoti si e ff pacat sa fiu cu el) ma tot cauta de cateva saptamani,dar acum din ce in ce mai mult.A fost primul meu prieten, am tinut la el, dar m-a dezamagit si i-am dat multe sanse.Acum cica vrea sa discutam serios vineri,cand mergem la tara amandoi,dar nu stiu daca il mai plac sau nu.A fost primul meu prieten, mereu ne impacam si parca ma gandesc la clipele cu el.
Nu pot sa dorm noaptea, orice as face nu pot sa adorm pana pe la 1-2, ma tot gandesc la ce am mentionat mai sus,am problema si cu somnul.
M-am indepartat de prieteni,nu mai am chef sa ies nici cu cele mai bune prietene, nu mai am chef de nimic. Vreau doar sa stau in pat si sa plang.M-a apucat si o pofta nebuna de dulciuri mai noucrying
Simt ca toata lumea ma respinge, ma simt foarte rau.
Am avut ceva certuri cu bunica si matusa.Matusemea nu ma suporta,va zic sigur si ce comporta aiurea cu mine, iar bunica i-a luat apararea si a zis ca eu gresesc, dar numai ea are impresia asta.Si sufar mult ca propria familie ma respinge.
Ce pot sa fac? Nu mai rezist!

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Da stii sa-i alegi happy pai intre un tigan si un verisor nu stiu ce e mai rau. Oricum trebuie sa renunti la amundoi, la unul din motive religioase, sociale, morale iar la altul pentru ca probabil iti vor interzice parintii sa te mai vezi cu el. Si nu-i nici un bai
Depresia asta prin care treci, e numai din vina ta, pentru ca te framanti si nelinistesti aiurea; tu respingi prietenii si familia, nu ei pe tine
Probleme multe la 17 ani, da, stiu, asa ziceti toti dar daca privesti in esenta lucrurile, nu e deloc chiar atat de grav.
Asa ca nu mai inrautati lucrurile si bucura-te de viata, ca doar una ai.

1 răspuns:
| florindan a răspuns:

Pai ai de ales, spui la familie ca ai prieten tigan sau contintui sa tii secretul pana te distrugi si te indepartezi de toti.Iar daca familia nu e acord ai de ales intre el si familie.