| teiubesc_5807 a întrebat:

Buna dimineata :*! Am o problema, de fapt mai multe si nu stiu cum sa fac fata.Am 17 ani si atatea pe cap! crying

Am prieten, am mai fost cu el 1 an in trecut, ne-am impacat, suntem de 2 luni impreuna,e tigan(vezi intrebarea anterioara pentru detalii),dar ai mei nu stiu de el si trebuie sa ne ascundem.Mi-a demonstrat ca tine la mine,dar tot ma indoiesc uneori pentru ca nu am deloc incredere in baieti.Una dintre probleme este ca nu ma mai pot uita in ochii alor mei,imi e rusine de ei,ca ii mint,ma doare,dar tin si la el enorm.Din cauza asta ma simt foarte rau,sunt stresata mereu sa nu afle, ma tot gandesc daca tine la mine, etc.

Alta problema este ca un fost prieten, care pe deasupra mai e si var de gradul 3 cu mine(nu ma judecati,ca am aflat dupa ce ne-am despartit; am intrebat preoti si e ff pacat sa fiu cu el) ma tot cauta de cateva saptamani, dar acum din ce in ce mai mult.A fost primul meu prieten, am tinut la el, dar m-a dezamagit si i-am dat multe sanse.Acum cica vrea sa discutam serios vineri,cand mergem la tara amandoi, dar nu stiu daca il mai plac sau nu.A fost primul meu prieten, mereu ne impacam si parca ma gandesc la clipele cu el.

Nu pot sa dorm noaptea, orice as face nu pot sa adorm pana pe la 1-2, ma tot gandesc la ce am mentionat mai sus,am problema si cu somnul.

M-am indepartat de prieteni, nu mai am chef sa ies nici cu cele mai bune prietene, nu mai am chef de nimic. Vreau doar sa stau in pat si sa plang.M-a apucat si o pofta nebuna de dulciuri mai noucrying

Simt ca toata lumea ma respinge, ma simt foarte rau.

Am avut ceva certuri cu bunica si matusa.Matusemea nu ma suporta, va zic sigur si ce comporta aiurea cu mine, iar bunica i-a luat apararea si a zis ca eu gresesc, dar numai ea are impresia asta.Si sufar mult ca propria familie ma respinge.

Ce pot sa fac? Nu mai rezist!crying

Răspuns Câştigător
| NutzaLenutza1 a răspuns:

Desparte-te de tiganu' ala.Sa-ti minti parintii у cel mai mare pacat, (dovada)-la cine tii mai mult, la parinti sau la tigan, aaaa? Si spune-i lui verisorul tau de a 3lea sa termine. Si spune-i mamei tale despre ca te cauta si nu-ti da pace. Cand nu sti daca sa il alegi pe primul sau pe al doilea, ia-l pe al treila (in cazul tau gaseste altul) si Basta!

4 răspunsuri:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Imi pare rau ca ai o situatie asa de grea...Chiar daca prietenul tau este tigan nu inseamna ca nu poti iesi cu el, ce mai, doar nu suntem rasisti, dar dandindu-ne ca parintii tai au o problema cu asta, devine o problema.Nu zic ca e bine sa-i pe parintii tai, de asta frustrarea apare mereu.Tot ce poti face in situatia asta este sa incerci sa vorbesti de dinainte cu ei si sa vezi ce parere au despre astfel de relatii si daca nu le poti schimba parerea.In legatura cu fostul(care iti e si var)nu e asa de greu sa-ti dai seama daca inca il placi sau nu. Ajunge doar o privire si in plus,avand prieten pe care il iubesti,e mai greu sa ti inca si la fostul(mai greu, dar recunosc, nu imposibil)Cand te intalesti cu el pentru a vorbi, incearca sa-ti aduci aminte cum te-a dezamagit, si explica-i restul motivelor pentru care nu puteti fi impreuna. Zici ca familia ta se cearta mereu cu tine.Cu siguranta nu esti singura in situatia asta, si sunt sigura ca sunt nervi de moment.Nu pot decat sa-ti zic sa ai incredere in tine, sa nu plangi pentru ca nu rezolvi nimic, si mai presus de toate, nu-ti indeparta prietenii.Incearca sa faci totul sa para o gluma, si noaptea, pentru a dormi mai linistit, gandeste-te la lucrurile bune intamplate in ziua respectiva.Ai grija de tine :*

| ManeaAlex a răspuns:

Mutate la mine big grin

| teiubesc_5807 explică (pentru ManeaAlex):

Da,vin acumlaughing Uite-ma, sunt la tine la usalaughing..Eu aici caut raspunsuri serioase.

| SIREN9223 a răspuns:

1- chiestia ca ii tingan e cam naspa, ca si eu am fost cu unu si m-a dezamagit si acum nu vreau nici sa i mai vad in fata ochiilor. nu trebuie sa ai sau nu incredere in baieti. daca simiti ca ai dubii fata de el, incearca sa te distantezi un timp de el si vezi cum iti e, daca ii simti lipsa sau nu. parerea mea ar fi sa termini cu el, cum ai zis ca la parinti nu le place de el si alea. pentru ca daca ar afla sigur s ar certa cu tine. si daca el ti ar face rau, tot la ai tai te intorci

2- faza cu varuto nu ii asa de grava. daca stai sa te gandesti ii var de al 3 lea. ii foarte departat. daca tu iti dai seama ca simti ceva pentru el, ar trebui, nu stiu sa discutati pe chestia asta sa vedeti la ce conluzie ajungeti.

tu inca esti tarara, ar trebui sa te distrezi la varsta ta, nu sa pui suflet pentru orice baiat. daca am ai probleme cu somnul, imagineaza ti tu mai tarziu cand oi avea copii si barbat. linisteste te si " disfruta de la vida" ca ii surta.

acum eu ti-am dat un sfat, daca tu vrei sa iei in considerare ceva, m as bucura enorm.

te pup si ai grija de tine