| ioana9965 a întrebat:

Buna verisoara mea are un iubit si diferenta dintre ei este de 7 ani. Ea este de abia a 9-a iar el a terminat liceul. Parintii ei nu stiu de aceasta relatie. Eu am vorbit cu ea si mi-a zic ca nu i-a cerut nimic dar mi-a spus ca de cateva zile o tot intreaba cand o sa faca si ei sex. Prb este ca el nu este doar cu ea. Eu i-am zis sa se desparta de el dar mi-a spus ca a inceput sa tina la el. Ce sa fac cu ea si cum sa ii explic? Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Nu înveţi niciodată cu adevărat dacă nu înveţi pe propria piele.
Las-o în pace să se ardă. O să-şi dea seama după aia. Dacă nici atunci nu-şi dă seama, înseamnă că merită.

| ZendyTeam a răspuns:

Mai Ioana, intre mine si sotia mea sunt 10 ani aproape, da ai citit bine, si ne intelegem de minune. Eu sunt in 87, iar sotia in 77, funny nu?

Totul e daca ti sau nu cu adevarat la cineva, relatia va merge mai departe, indiferent de varsta.

Cand vezi pe cate un "Mos", no offence, cu cate una de 25 de ani, cum e? Ca ii poate fi bunic. Acuma ca e sau nu iubire, doar ei pot sti cu adevarat, dar lumea sti cum e, vorbeste, gura lumii nu o poti oprii.

Asta este, Cu Stima Zendy.

| AlexSalutir a răspuns:

Adevaru e ca lumea de azi se cam trage spre porno... de ce? chiar nu inteleg!
Avand in vedere ca sunt persoane care chiar se iubesc e un subiect mai greu,uni care au prietena,fac dragoste dar ei inca raman impreuna dar uni nu pentru ca nu sunt suficienti de maturi sa accepte aceste schimbari,in schimb ai putea sa ati pui o prietena sa se da la prietenul verisoarei tale incat ca ea sa ai prinda in flagrant,daca verisoara ta nu are nimic impotriva,atunci ea vrea doar sa ajunga la pat cu el...
multe fete nu prea stiu ce vor de la viata,oricum daca ea nu vrea sa te asculte si e incapatanata atunci las-o sa aiba grija prietenul ei cum stie mai bine,daca tu crezi ca verisoara ta merita la cum se comporta s-au ma rog,atunci las-o sa profite prietenul ei de ea ca sa vada ca a facut o greseala mare ca nu te-a ascultat,asta e daca si-o cauta cu lumanarea, dar ai putea sa o si iei in brate si sa o convingi ca sa il lase ca multi sunt profitori si putini cei de treaba, intreab-o pe vara ta daca crede ca va merge cu el atata timp cat el cere sa faca *** prea aiurea! daca ea crede ca va ramane cu el, ati spun ca e prea frumos ca sa fie adevarat happy oricum sper ca sa te fi putut ajuta cu ceva, ramane la alegerea ta.

| Miiku a răspuns:

Verisoara ta stie ca el mai are si pe alt cineva? Daca nu, spune-i, poate o sa te creada. Daca nu merge incearca sa ii faci cunostinta cu un prieten de-al tau, poate o sa se apropie de el si o sa uite de iubitu` ei... Spune-i si sa nu lase garda jos sa se ofere iubitului ei... ca probabil el isi doreste doar asta si dupa aceea se desparte de ea. Sper ca te-am ajutat. happy

| pisssssiyy97 a răspuns:

Tu de unde sti ca nu este doar cu ea ai vreo dovada?

| Evelyn666 a răspuns:

Sa nu te bagi. Poti sa-i dai sfaturi, sa-ti expui punctul de vedere, dar sub nicio forma sa nu te bagi sau s-o obligi sa te creada. Ea va sti mai bine ce decizie sa ia, indiferent daca greseste sau nu.