| Ni_9044 a întrebat:

vinerea asta am cunoscut un baiat la patinoar care mi-a placut mult, am vorbit neam distrat si cand sa plec a venit si mi-a cerut numarul... De atunci tot am vorbit si asa. si duminica a spus ca merge la patinoar si am mers si eu. Am mers cu niste prietene si acolo l`am vazut pe el cu o fata de mana... el tot se uita la mine da nu prea ma baga in seama. Dupa ce am plecat am vorbit prin msj si mi-a spus ca sa comportat asa ca a fost cu prietena. mi-a spus ca, chiar i`a placut de mine din prima clipa cand m`a vazut si ii place de mine, dar nusi poate lasa prietena doar asa. Imi puteti da niste sfaturi ce sa fac? Multumesc!

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Spune-i ca si tu simti acelasi lucru.Si ai putea sa-l lasi pentru inceput, sa fie si cu cealalta.Asta vreo 3-4 zile, pana realizeaza ca chiar il placi, si ajunge sa aiba incredere in tine.Si intereseaza-te sa vezi daca s-a despartit de ea, sa nu joace la 2 maini.

| wildthing a răspuns:

Chiar trebuie sa ne intrebi pe noi ce sa faci? E un nesimtit. In locul fetei aleia, mai tarziu ai putea sa fii tu, cea pe care nu o poate lasa "doar asa". Ti-ar conveni postura asta?

| SperanteSpulberate a răspuns:

Eu iti zic sa iti vezi de treaba, sau daca esti mai rea, poti sa il cuceresti sa fii prietena buna cu el, sa fiti mai apropiati, si vezi cu timpul daca isi lasa prietena lui sau nu pentru tine! Dar ar fi mai bine sa nu te bagi intre ei, pentru ca nici tie nu ti-ar placea daca cineva s-ar baga intre tine si intre iubitul tau (daca ai avea), ce nu iti place tie nu face la alta/altul!
Bafta si Craciun Fericit!

| Nastia a răspuns:

Gaseste-ti pe altcineva ca nu e pentru tine.se vede.isi bate joc de tine.

| Anakatsu a răspuns:

Sa astepti

| alexeanca a răspuns:

straight face Pai mai ai nevoie de sfaturi? Tipul are iubita iar pe tine te vrea rezerva! Ai accepta asa ceva? Uita-l ca mai sunt destui liberi.

| tomas_1123 a răspuns:

Sa`l uiti, daca in locul prietenei lui ai fi tu? gandeste'te ca asa ar putea face cu tine daca ar aparea alta
Deci lasa`l.parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti vezi de drumul tau este o persoana care nu merita bagata in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa iesi cu el.Imagineaza-ti cum ai fi tu in locul prietenei alea.ALLOO, cum o face si cu ea o va face si cu tine. scapa de el. uite, nu itit spun sa fii dura, prin cuvinte calme si clare se rezolva totul, numai vezi sa nu innozi si mai mult situatia! Si crede-ma, ma pricep in relatii big grin

| carmyx a răspuns:

Buna,ni_9044.1)eu iti sugerez sa il lasi in pace. poate ca a vrut sa te faca geloasa! nu stiu sigur...e cam ciudat daca spui ca te-a placut...2)raspundei cu aceeasi moneda.vezi cum reactioneaza si iti dai seama daca te place cu adevarat sau nu:*. sper ca te-am ajutat. fundita?