| AdinaCrissa a întrebat:

Voi ati putea ierta infidelitatea? Avand in vedere ca voi cu iubitul/iubita nu ati intretinut relatii sexule?
Insa partenerul face pe victima gen"De ce ma bagi in aceeasi oala cu toti? stii ca eu nu te-as insela, te iubesc prea mult, si te astept oricat doresti tu. "
OK, sunt constienta ca se duce si cu altele, ca are 20 de ani, insa ma doare ca mereu ma facea sa ma simt eu cea vinovata si el victima. Macar putea sa spuna ca nu se duce si atat. Nu sa insiste cu replici de genul"Nici dupa un an nu ai inceredere in mine, eu nu sunt ca majoritatea, la mine nu conteaza numai sexul in viata bla bla"
Dati-mi un sfat va rog.
P. S. De curand am aflat din conversatiile lui ca bea destul de mult, si in fiecare zi numai bere si vin...si el imi spunea ca nu pune alcool in gura decat cand mai iese vara la o bere cu baietii, in rest nu.
P. S. 2: Tot de pe mess am aflat si ca m-a inselat.
Funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Iti joaca o comedie de mari proportii si scopul lui devine tot mai clar.
Nu stiu cum de nu intelegi.
El isi traieste viata exact asa cum ii place si bineinteles ca te va astepta oricat,ii convine.
Daca nu conteaza sexul pentru el,atunci de ce merge cu altele? De la tine ce asteapta? Dovada mai clara ca te inseala,nu exista.
Daca tu nu esti pregatita,el ar trebui sa fie langa tine,fidel sa-ti arate cat te iubeste si ca te asteapta.
O asemenea atitudine l-ar ajuta intr-adevar sa te hotarasti ceva mai repede.
Dar,in cel priveste,bine ar fi sa nu te hotarasti niciodata.
Omul minte cum respira si tu VREI sa-l crezi.E ca o boala, opreste-te!
Lasa-l sa-si traiasca viata fara sa se mai complice in teatrul pe care ti-l joaca, linisteste-te si cauta altul.
Inca ai sanse sa fii fericita.Nu lasa timpul sa treaca si tu sa-l pierzi in iubiri mincinoase!
Mult noroc!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa-l atunci in lumea lui ca nu te merita, cand iti faci alt prieten sa ai grija cu cine iesi. Si sa nu fie departe de tine.

| Zenithf a răspuns:

El si-a inceput viata sexuala? Atunci 99% ca nu se poate abtine de la "carnita".
In alta ordine de idei, de la cine ai aflat ca te inseala, este o sursa 100% sigura? Sa nu te trezesti ca aceasta persoana "de nadejde" este ceea care te-a inselat de fapt, ca sa bage strambe intre voi.
Sfatul meu: daca stii ca te-a inselat, fara nici urma de indoiala, fa stanga imprejur si nu mai privi in urma.

| justmeesb a răspuns:

Cred ca are prea multe chestii care tie nu-ti plac si nu are rost sa te chinui cu el... daca a facut o data o sa repete si tu o sa fii mereu o chinuita, cred ca iti doresti altceva de la viata!

| rox13yy a răspuns:

Lasa-l in pace, nu te merita.sincer

| crucialmelody a răspuns:

1. Lasa naibii messu' ca nu e ok, adica se spun multe tampenii pe mess.
2.E un idiot daca te inseala, daca e cu tine, e cu tine, nu se f**** cu toate prostituatele.
3. Daca il iubesti si vrei sa fi cu el, explica-i ca tu nu vrei sa incepi viata sexuala in momentul actual si ca e timp si pentru asta.
4. Daca intelege bine daca nu say goodbye.
5. Minciunile sunt cele mai oribile lucruri, cu un om mincinos nu faci casa, nu e serios, ba chiar mi-ar fi rusine cu o asemenea persoana.
Good luck :*

| justDaisy a răspuns:

Daca sti toate acestea o sa iti adresez eu o intrebare "CE MAI CAUTI CU EL?". Prin faptul ca sunteti de 1 an nu trebuie sa te invinovateasca pe tine, el este vinovat ca are impertinenta sa te minta. Fi orgolioasa si nu il lasa se te "calce in picioare".

| RobyAdy a răspuns:

Daca a inceput cu faze de asta, prietenul tau, e de rau! Eu zic, sa te mai gandesti bine si sa iei o decizie! E pacat sa suferi inca de la aceasta varsta!

| oompaloompa a răspuns:

Nu te merita sincer lasa-l balta exista milioane de baieti pe lumea asta si dupa ce iti faci un nou prieten du-te si fa-i in ciuda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine se scuza se acuza. Ai auzit de vorba asta? Cauta tot felul de scuze ca te te convinga ca nu ar face asa ceva, dar daca nu ar fi facut crezi ca le-ar mai fi cautat? Cine zice la 20 de ani ca rezista mult fara sex ori minte mult prea bine ori e legat de biserica, calugar ceva.
Tipul te minte, te inseala, consuma alcool zilnic, te faci sa te simti vinovata pentru greselile lui. Daca "marele" timp petrecut impreuna e singurul ce va mai leaga eu zic sa renuntihappy Relatia asta iti face rau, nu vezi? Oamenii cand se iubesc, sunt fericiti. El nu te face fericita pentru ca il loc sa zambesti si sa scrii pe TPU "mama ce fericita sunt" ai scris o poveste trista.
Baieti sunt destui si viata ta nu a ajuns la final. De ce sa irosesti timp cu cineva ce nu merita?

O zi frumoasa!

| Littaioa06 a răspuns:

Cand un baiat incepe cu textul "te'as astepta oricat ar fi nevoie" este clar ca deja nu mai prea doreste sa fiti impreuna.Eu spun sa'l lasi in pace.mai ales daca bea.si tu daca o sa'l stresezi ar putea sa reactioneze urat, poate chiar sa te si bata (In cazuri extreme)