| AdinaCrissa a întrebat:

Voi ati putea ierta infidelitatea? Avand in vedere ca voi cu iubitul/iubita nu ati intretinut relatii sexule?

Insa partenerul face pe victima gen"De ce ma bagi in aceeasi oala cu toti? stii ca eu nu te-as insela, te iubesc prea mult, si te astept oricat doresti tu. "

OK, sunt constienta ca se duce si cu altele, ca are 20 de ani, insa ma doare ca mereu ma facea sa ma simt eu cea vinovata si el victima. Macar putea sa spuna ca nu se duce si atat. Nu sa insiste cu replici de genul"Nici dupa un an nu ai inceredere in mine, eu nu sunt ca majoritatea, la mine nu conteaza numai sexul in viata bla bla"

Dati-mi un sfat va rog.

P. S. De curand am aflat din conversatiile lui ca bea destul de mult, si in fiecare zi numai bere si vin...si el imi spunea ca nu pune alcool in gura decat cand mai iese vara la o bere cu baietii, in rest nu.

P. S. 2: Tot de pe mess am aflat si ca m-a inselat.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Cryssssssssss a răspuns:

Infidelitatea e grava in orice relatie,fie ce e de scurta durata sau nu, fie ca ati avut contact sexual sau nu.O data ce te inseala, o va face si a 2 a oara. Daca nu ai facut sex cu el, despartiti va pana nu e prea tarziu si aici ma refer la tine, pana nu pui si mai mult suflet si o sa suferi mult mai mult. Daca esti sigura ca te a inselat confrunta l...inseamna ca nu te iubeste daca nu te asteapta asa cum zice. Feteor, nu inteleg de ce suportati atatea din partea unor baieti; chiar s au terminat baietii pe lumea asta? Treci mai departe, fii cu cineva care sa te iubeasca cu adevarat...asta nu i relatie.Succes!

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Buna,
Din cate vad majoritatea lucrurilor le-ai aflat de pe mess, incearca sa afli daca e si adevarat de la cineva de incredere.
Sincer dupa cum zici eu nu as sta la taclale si as pune capat la aceasta relatie, deoarece imi dau seama ca voi nu va vedeti foarte des si relatia merge prin telefon si mess. Incearca sa gasesti un baiat cu care te poti vedea mai des si care sa te lase sa-i cunosti prietenii si el pe ai tai.
Multa bafta si ai grija de tine.

| bia0000 a răspuns:

Nu as ierta-o niciodata! chiar daca ar fi o diferenta de varsta intre noi si el pretinde ca este cel matur!
desparta-te de el, uita-l si construieste-ti o alta relatie! baieti sunt destui! el nu te meritawinking
bafta!

| anka89 a răspuns:

Normal ca te inseala tot ce nu ii dai tu le ia din alta parte, dar daca nu se desparte de tine inseamna ca te iubeste.si eu sa fi fost in locul tau as fi fost geloasa sa se fi culcat cu alta, dar pe de alta parte daca eu nu ma culc cu el nu as fi avut prea multe de spus, si in ziua de azi te inseala orice ai face si orice i-ai da.Cu alcoolul nu stiu ce sa zic la 20 de ani si se apuca de baut cum ai auzit tu! daca tu nu l-ai vazut nu te lua dupa gura lumii.s-au nu iesiti dese ori impreuna?//de aia nu sti ce face si cat bea

| anonimul9156 a răspuns:

Daca nu-l iubesti desparta-te de el, iar daca il iubesti incearca sa-l uiti pentru ca viitorul nu cred ca este bun alaturi de el!