| Anda1708 a întrebat:

Voi de cand considerati ca sunteti intr-o relatie cu o persoana? De la prima intalnire,de la primul sarut,de la prima imbratisare, strangere de mana sau abia de la primul contact sexual?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din momentul in care discutam si stabilim ca avem o relatie pe care ne-o dorim amandoi, ca e ceva serios, monogam, în care vom incerca sa ne cunoastem si sa ne iubim.
Ca moment in timp, se intampla de obicei dupa primul sarut, cu mult inainte de primul contact sexual.

| Purec a răspuns (pentru Brigaela):

Îmi place, ai început sa ai o atitudine diferita, ești alta persoana de la un timp. Curiozitatea mea personala, este daca a avut loc o schimbare in viață ta, ce anume a fost, daca ai amabilitatea de a raspunde, macar cu da sau nu ți-aș fi recunoscător

| Brigaela a răspuns (pentru Purec):

Nu am o atitudine diferita, din pacate, doar ca ai tu mai multa rabdare. Si esti mai tolerant cu parerile altora. Stii ce e culmea? In urma cu o saptamana cam, cand ai zis ceva despre mine, m-am gandit: uite cat s-a schimbat omul asta, s-a maturizat, a crescut, a inceput sa inteleaga mai multe lucruri...
Nu, in viata mea nu a avut loc absolut nici o schimbare. Am acelasi loc de munca de 10 ani, acelasi partener de 10 si jumatate, aceeasi casa de 4 ani.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

De la primul sărut.

| shadow72 a răspuns:

Din momentul cand incepem sa vorbim chestii private, sa ne intelegem si sa ne sustinem unul pe celalt.....sau cand isi da sutienul jos

| neutrino a răspuns:

Dupa prima luna de sex zilnic.

| Emilian65 a răspuns:

Eu cred ca o relatie se considera adevarata din momentul in care v-ati sarutat.

| LoveSleep a răspuns:

Niciuna dintre cele enumerate de tine.
Pentru mine și din punctul meu de vedere ești într-o relație serioasă cu o persoană atunci când simți asta, când totul vine de la sine. Nu trebuie să-i pui marea întrebare ca să aveți o relație și nu trebuie nici s-o săruți ca să știi că aveți o relație. Totul trebuie să vină de la sine.
Din moment ce o/îl întrebi "vrei să fim împreună" totul se duce de râpă și devine o relație banală de adolescenți. Dacă ea zice "da" urmează neapărat un sărut. E penibil, o joacă de copii.
Dacă vrei într-adevăr o relație de durată trebuie să cauți împrevizibilul. Dacă totul este făcut mecanic e o simplă relație ca rezultat al unei atracții banale.
P.S: Nu am pretenția să înțelegi ce am scris.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ptiu ptiu drace sa nu te deochi. Te lovisi filozofia arzate-ar focu rolling on the floor Iar ai dat lovitura in vinul de impartasanie?

| LoveSleep a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Eram sigur că am exagerat puțin. Eram la duș și m-o luat valu laughing

| DERPELINO a răspuns:

Strangere de mana.