| ingerashultau a întrebat:

vorbesc cu un baiat dintr-un sat apropiat de al meu de 3-4 zile iar el cam vrea o relatie faza e ca in poze nu e prea frumos ( adica aproape deloc) dar cu mine se comporta foarte frumos, si acum a zis ca o sa vina intr-o zi la scoala la mine sa ma vada( eu sunt de dimineata iar el de dupa-masa ( a eu am 14 ani, clasa a 7, iar el 15 ai clasa a 8 ) nustiuh ce sa fac imi place de interiorul lui dar la exterior mai lasa de dorit, nu stiu ce sa fac crying daca sa accept sa fiu cu el sau nu ajutati-ma please dau fundita promit!

Răspuns Câştigător
| secret96 a răspuns:

Salut!
Poi in primul and eu zic ca aspectul fizic conteaza mai putin... conteaza, dar mai putin. Dupa parerea mea, daca crezi ca o sa mearga o relatie, adica crezi ca ti la el si asa, atunci eu zic sa accepti. Daca doar cat te intelegi bine cu el si nu simti nimic mai mult decat o simpla prietenie, eu zic sa ii explici ca te-ai gandit mai bine la ce simti pentru el si ai ajuns la concluzia ca nu il iubesti mai mult ca un frate sa zicem. Acum depinde de ce simti tu pentru el. Parerea mea asta e, dar poate u gandesti altfel.
Oricum, Succes :*.
P.S. big grinaca mai ai probleme sau ceva de genul, sau ceva intrebari trimite mesaj pe privatwinking

5 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Daca te intalnesti cu el nu inseamna ca o sa iubita lui.
Poti sa te intalnesti de 2-3 ori ca sa iti faci o parere despre el, vezi cum se poarta, cum vorbeste cum se ingrijeste, bla bla bla.
Chiar daca nu arata prea bine poti sa ajungi sa ti la el si poate chiar sa il iubesti cu tot cu defectele lui (faptul ca e mai uratel) nimeni nu e perfect, poti sa gasesti o persoana aratoasa la exterior si tulbure in interior, fiecare cu defectele si calitatile lui.
Bafta!

| escroaca a răspuns:

Nu te mai lua dupa ambalaj. Cateodata el e stralucitor, dar inauntru'' este stricat.
Sper ca ai inteles.

PUPICI :*

| mykydutza001 a răspuns:

Poi daca spui ca iti place interiorul dar exteriorul nu...eu cred ca nu ar trebui sa accepti sa fi cu el.

| Laurenţiu_7898 a răspuns:

Uite cum este, o să vezi după ce o să mai creşti că,nu aspectu' contează (aşa de mult), şi contează şi interiorul lui,cum ai zis. Dacă se comportă frumos cu tine şi arată cât de cât bine ( încât să-l accepţi ) este foarte OK. În +, diferenţa de vârstă între voi este chiar foarte mică, şi dacă chiar îţi place de el merge o relaţie ( de scurtă/lungă) durată, nu stu.

| loredana_3945 a răspuns:

E fain ca se comporta bine cu tine e naspa ca nu prea arata bine dar cobinate cu el nai nimic de pierdut apoi vei vedea daca te merita succes