| Adelinuca a întrebat:

vreau sa fac un test de sarcina dimineata la prima urina..si am inteles ca daca urinez noaptea si dimineata la prima urina fac testul rezultatul nu va fi corect.dar prima mea urina va fi pe la 1-2 ca asa ma trezesc de obicei.ce ziceti sa il fac in dimineata aceasta sau va fi problema ca am urinat noaptea la 2 si mai bine sa il fac miercuri dimineata?

3 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Poți face liniştită acel test astăzi.
O zi bună!

| grab a răspuns:

Chiar daca urinezi la 1 noaptea, e ok sa il faci dimneata la trezire 8 - 9... ca iese ok.

| emily27ro a răspuns:

Nu cred ca are vreo importanta, important este sa il faci la prima urina dupa trezire pentru ca atunci iti arata mai bine, daca nu esti sigura intreaba farmacista ea stie mai bine cum sta treaba cu chestile astea, doar de aia a facut scoala.