| grthgeh5ystv4467gyert a întrebat:

Buna TPU, acum cateva luni am cunoscut un baiat cu care am vorbit super mult, vorbeam zilnic, lui i-a placut super mult de mine si mie de el si am fost ceva timp cu el dar mama nu a mai fost de acord. Dupa asta am mai vorbit cu el ca si cand eram impreuna, dar de la un timp el a devenit distant fata de mine si doar eu ii aratam afectiune. De ceva timp nu mai vorbesc cu el dar am o stare super rea, ma gandesc la el. Imi puteti da sfaturi cum sa nu-mi mai pese de el?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Pai singurul sfat pe care ți l-aș putea da e acela că trebuie să investești în tine!
Adică mănâncă bine, dormi bine, fă mișcare și așa mai uiți de el, eventual descoperă-ți pasiuni și o să vezi că nu mai ai timp sa te gândești la el.
In ziua de azi relațiile actuale se bazează numai pe atenție. Daca persoana in cauza s-a plictisit de tine, slabe șanse sa-l mai vezi înapoi.Inca ceva, privește partea plina a paharului, exista in lume băieți mult mai buni decât el care te-ar vrea de iubita, deci nu renunța și nu te resemna! Viața abia începe!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți pe altul de care să îți pese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-l uiți pe parcurs, când o să te implici in alte activități și automat mintea nu o să-ți mai stea la el.
Încearcă să faci alte activități ca să-l uiți. De exemplu, dezvolta-ti un hobby sau mai multe, implica-te in acțiuni umanitare, de voluntariat.