| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia cu 13 zile... mi-am facut un test de sarcina cu 2 zile in urma si mi-a iesit negativ... dar totusi. de ce nu-mi mai vine menstruatia? e posibil sa se fii inselat testul? sau pentru in urma cu o saptamana am avut un fel de infectie urinara... da e posibil sa intarzie asa de mult? va rog eu sa ma ajutati cu un respuns cat mai concret...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa se fi inselat testul, desi daca l-ai facut la 11 zile de intarziere, posibilitatea de rezultat fals e mica. Repeta testul din urina de dimineata si apoi du-te la ginecolog. Infectia urinara poate fi cauza unei dereglari, dar totusi 13 zile mi se pare mult. Trebuie intai sa-ti faci investigatii (consult ginecologic, test Papanicolaou, secretie, ecografie pelvina, eventual ceva teste hormonale) si abia apoi poti da vina pe infectia urinara.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mai fa un test sa vezi daca iti iese la fel (maine dimineata) si du-te cat mai repede la medic. Daca ai avut o infectie trebuie sa fii sigura ca ai scapat de ea, sa nu produca complicatii. Multa sanatate!

| Psihoyounger a răspuns:

Mai fa o data testul de sarcina. Desi e mult mai bine sa mergi la medic!

Psihoyounger

| cioko19 a răspuns:

N-ar fi rau sa mai repeti o data testul.

:*

| iulia_5454 a răspuns:

Ce fel de infectie? repeta testul sau mai bine mergi la medic

| mihnea_5388 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic pentru infectia urinara si iti spune si daca esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Infectia urinara nu e ca o raceala pe care ai avut-o saptamana trecuta si te-ai vindecat. Te-ai tratat in vreun fel? Ti-a presris medicul antibiotice ceva? E posibil ca si de la medicamente sa ti se deregleze menstruatia sau daca stii ca ai avut contact sexual neprotejat du-te la medic.