| annamariia726 a întrebat:

Buna vreau sa ma sfatuiti pentru ca de 4zile nu am mai mancat am avut 50kg si acum am 42 sad am stat 3ani cu persoana aia apoi el a fost influentat si plus sau bagat si anumite persoane in relatia noastra si sa desp de mine si in momentul asta este la fel de influentat si cand era la tara ma suna vb cu mn prin mesaje la fel de 4 luni numai suntem impreuna dar acum 3sapt vorbeam la fel ca inainte cand sa intors de la tara totul sa schimbat acum vrea sa fie lasat in pace de toata lumea nu ma mai suna ma ignora total ma minte aud vorbe despre mine sad si plus ca sa intors de multe ori credeti ca se va mai intoarce? Sau nici nu ma iubit deloc sad? sau astept sa treaca timpu? Dar nu suport sa il vad cu altcineva din moment ce a fost cu mine atatia ani plang mereu si ma intreb chiar il vreau inapoi el ma trateaza cu indiferenta si ignorare totala sad deci ce pot sa fac? Multumesc dau funda sad

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai nimic altceva de facut decat sa accepti realitatea.Nu te mai iubeste deci cel mai indicat ar fi sa uiti trecutul sa privesti spre viitor si sa nu mai plangi deoarece este in zadar.Este posibil sa te fi iubit insa s-a plictisit acesta fiind motivul ca te-a parasit si pe alta si-a gasit.Ai putea sa-i faci in ciuda prin a proceda si tu la fel.Incearca, macar te vei descarca.

| Claudia1397 a răspuns:

Poti sa-i gasesti scuze, sa te gandesti la el in continuu si astfel sa dai in depresie sau poti accepta realitatea..asta e. poate intr-adevar, o fi influentat si poate el nu stie ce sa mai creada dar tu daca stai inchisa, nu iti faci bine nici tie dar nici lui.o sa creada la un moment dat ca faci asta doar ca sa ii fie mila de tine si probabil se va simti "obligat" sa se intoarca si in felul asta nu rezolvi nimic! Incearca totusi sa iti reiei viata, sa iesi cu prietenii, sa iti cauti ocupatie si asa te vei simti mai bine! da-i timp sa se gandeasca si daca tine la tine cu adevarat, se va intoarce!
Succes! happy

| ExorcistulAK47 a răspuns:

Dacă stai şi-ţi plângi de milă, ce rezolvi? Şi eu am trecut printr-o desparţire dureroasă, am suferit o zi, doua, trei, o săptămana dar am văzut că nu am pentru cine, că acea persoană e indiferentă cu mine şi i-am dat libertate.

Din câte am înteles acel baiat nu prea te bagă în seamă aşa că nu ai pentru ce sa suferi, chiar nu merită sa te consumi pentru nimic. Şi dacă se întoarce nici nu are rost sa incercaţi pentru că se va ajunge din nou aici.

| AGNEZ a răspuns:

Of, fata draga. cati ani ai tu? linisteste-te si mananca ceva, nu e normal sa te distrugi singura din pricina unui baiat. fii serioasa. poate a fost primul, dar nu va fi ultimul.
imi pare rau sa iti zic asta, dar nu trebuie sa ii mai gasesti scuze de genul: a fost influentat, trece printr-o perioada mai grea, s-au bagat altii in relatia noastra s.a.
daca te iubea, scumpo, nu te parasea. indiferent de gura lumii.
daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, sunt aici pentru tine. inteleg ca iti este greu, e dureros sa se intample lucruri de genul, dar totul se intampla cu un motiv, si nimeni nu scapa nepedepsit, crede-ma. o sa plateasca el odata si odata pentru ca te-a facut sa suferi.
astept sa imi spui facebook-ul/skype-ul/twitter-ul tauhappy

| annamariia726 explică:

Inteleg ce spuneti e adevarat e influentat rau dar mi-a promis atatea ca nu ne vom desparti si ca o sa mergem amd impreuna si o sa trecem peste multe probleme si da s-au bagat doua persoane si au stricat totul totul sad si tocmai el zicea ca celalalt sa nu faca vreo greseala si sa ne despartim dar am intrat si in biserica si neam jurat unul altuia ca o sa fim doar noi doi lumea e rea stiu sad dar s-a intors de multe ori la mine il iubesc si nu pot sa trec peste chiar deloc sunt 3ani sad oricat as incerca sad nu te poti plictisi de persoana pe care o iubesti sad voi credeti ca se va intoarce? si de ce ar faceo?

| annamariia726 explică:

Anamarialics id