| RainieYang a întrebat:

Vreau sa stiu care este varsta potrivita de a incepe viata sexuala? Si daca inceo viata sexuala la 15 ani e bine? Sunt cu un baiat de un an.

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

Nu este o varsta potrivita pentu ati incepe viata sexuala. Unii si-au inceput-o mai epede, altii mai tarziu. Nu este o regula. Pot doar sa te asigur ca nu e indicat sa-ti incepi viata sexuala foate repede. Daca esti convinsa ca iubesti o pesoana foate mult si cezi ca merita sa-i oferi ce ai tu mai de pret poti sa-i ofei puritatea ta, daca nu. lasa timpul sa mai treaca si nu te grabii. Eu de exemplu mi-am inceput viata sexuala la 15 ani si... since nu regret pentru ca l-am iubit foarte mult pe acel baiatdar din pacate am fost prea micuta atunci si nu am putut cere parerea cuiva mai mare. Poate daca a fi fost cineva sa-mi dea un sfat as mai fi asteptat. Ai grija pe cine alegi ca sa-i ofei puritatea ta :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima recomandata din punct de vedere medical este 17 ani si jumatate. Varsta minima legala este 16 ani.
Daca iti incepi viata sexuala acum, partenerul tau risca inchisoare iar tu risti sa faci cancer de col uterin. In plus, relatia voastra este foarte recenta, nu va cunoasteti indeajuns pentru a va gandi macar la sex, mai ales la varsta asta. Pana implinesti tu 17 ani si jumatate mai este destul de putin timp, suficient incat sa va cunoasteti suficient si sa vaeti o relatie stabila. Daca va iubiti cu adevarat, timpul va trece repede si veti fi mandri de relatia voastra. In plus, tu vei trai linistita, nu cu sabia deasupra capului toata viata.

| elasexygagica a răspuns:

Viata sexoala o incepi cand ciripeste pasaricalove struck sau canta cocosul; x

| VacutzaRoscata a răspuns:

Mai asteapta macar doi ani
doamne, se umple lumea de fete care isi distrug copilarie straight face, sa nu o zic altfel ca dupa iar imi sare Brigaela in cap laughing laughing

| Murzik a răspuns:

Vei intelege singura cind esti gata... daca esti acum gata fa ce gindesti, e viata ta, nimeni nu poate juca jocul tau in loc de tine!

| cutiutacuminuni a răspuns:

Varsta ideala de a face asta este de cel putin 2-3 ani! ai rabdare si tu.nu esti nici prima nici ultima care asteapta