| Dariusdacian a întrebat:

Vreau sa știu dacă sunt impotent dacă nu pot ejacula. De câteva zile încerc asta și nu pot, menționez ca penisul este ok, tare dar când sa ejaculez moare.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma are nevoie de 10 zile sa se produca, ori daca tu te masturbezi atat de des, cand are ea timp sa se mai formeze?
Citeste te rog si de accidentele care se pot produce in urma masturbarii excesive.

| Dariusdacian explică (pentru Violleta2022):

Deci sa înțeleg ca nu am nici o problema doar sa aștept nu?

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu conteaza ca are sau nu sperma, erectia si orgasmul au loc in absenta ejacularii, eu cand ma masturbam la 10 ani nu aveam sperma, dar era beton si aveam orgasm, abia dupa, se lasa.
Abia de la 13 ani in colo am inceput sa am sperma.
Sa intrebe un medic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dariusdacian):

Sa iei o pauza de la masturbare de 1 saptamana, ca sa se refaca atat sperma cat si organsimul tau.
Iar masturbarea in sine, 1 data la 2-3 zile este normala.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate nu esti suficient de excitat cand faci asta. Dar nu ar trebui sa ai vreo problema.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca e tare pana sa iti dai drumu, nu esti impotent, impotentului nu i se ridica deloc. Tu ai o problema psihologica de pica la ejaculare.

| Dariusdacian explică (pentru Mosotti):

Chiar nu știu din ce cauza într-adevăr am luat și câteva vitamina C oare de la asta sa fie?

| Mosotti a răspuns (pentru Dariusdacian):

Nu are treaba, asa esti tu. Nu are legatura cu masturbarea, ca si atunci cred ca tot se lasa la ejaculare.

| Dariusdacian explică (pentru Mosotti):

Atunci de la ce sa fie și ce ar trebui sa fac?

| Mosotti a răspuns (pentru Dariusdacian):

Asta nu stiu, intreaba un medic urolog.

| Emilian65 a răspuns:

Fa o pauza la masturbare si totul va fi ok.

| Dariusdacian explică (pentru Emilian65):

Deci nu sunt impotent sau ceva?

| MValentin a răspuns:

Ia o pauza de la masturbare doar...

| Dariusdacian explică (pentru MValentin):

Ai pățit și tu la fel? Și nu mam mai masturbat de câteva zile bune doar am încercat și nu puteam