| piticuta_8497 a întrebat:

Buna vreau sa stiu si eu daca fac bine ce urmeaza sa fac. Stau cu un baiat de 2 ani si ceva si vrea sa ma mut la el da mama si tata nu accepta asa ceva pentru ca el e de la tara si eu sunt de la oras. Eu as fii instare sa fac orice pentru el pentru ca il iubesc mult si el ma iubeste. El imi zice sa vina sa ma ia de acasa fara sa afle mama. Da mi-e frica sa nu ii faca lui ceva politia ca eu sunt minora. Si nu stiu ce sa fac puteti sa-mi dati niste pareri? va rog.

5 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

In nici un caz nu fugi de acasa, ca dai de belele.mai bine vorbeste cu ai tai deschis sau dk nu ast sa devii minora.mai e mult?

| AndaWest a răspuns:

Majora, nu minora, am gresit.
dar oricum esti km mica pentru a locui cu un baiat...inteleg ca il iubesti dar gandeste-te si la partile rele

| mdany a răspuns:

Nu trebuie sa fugi de acasa.Mai asteapta pana iti termini scoala si apoi muta-te la el.Ca sa fugi de acasa nu este o optiune chiar buna pentru ca vei avea parte de o cearta de la parinti, si in plus daca parintii tai nu stiu unde ai fugit te vor da im urmarie. Si apoi va iesi mai urat.Mai puteti iesi impreuna in oras, la plimbare, etc. dar... Nu judec pe nimeni. Faci cum crezi ca iti este mai bine.
O zi buna.

| anku_4442 a răspuns:

Nu iti recomand sa iti lasi parintii pentru un baiat. Pana la urma ei iti doresc tot binele din lume, doar esti copilul lor, traiesteti copilaria ca apoi sa o sa te caiesti ca nu ai profitat de anii acestia de adolescenta, nu arunca totul la gunoi pentru un baiat. Daca el o sa te accepte asa, atunci tine la tine dar nu fugi la el...ar fi o mare prostie din partea ta.Gandeste-te bine la consecintele faptelor tale nu face ceva ce poti sa regreti mai tarziu. Si cum am mai spus parintii iti vor tot binele din lume, ma gandesc ca inca esti la liceu ocupati timpul cu scoala, fa-ti un viitor mai tarziu daca veti mai fi impreuna, poate sa va mutati insa acum...nu e momentul.

| piticuta_8497 explică:

Mai am 2 ani