| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Vreau sa va spun ca m-am dezvriginat singura cu un obicet.A curs un pic sânge, nu stiu ce ma sa fac ..am 13 ani..trb sa ma îngrijorez? Va rog ma ajutați?

8 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Te-ai grabit.

Dar din punct de vedere fiziologic nu trebuie sa te ingrijoreze acea sangerare, atata timp cat s-a oprit.

Esti inca virgina cum ti s-a spus deja. Totusi, esti cam mica pentru genul asta de activitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai d3florat, nu dezv1rg1nat. Dezvirginare este atunci când ai primul contact sexual cu penisul și nu cu vreun tub de spray sau mai știu eu ce fantezii ai tu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adc d3florat? Îmi pori explica te rog frumos?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica ti-ai rupt floarea. Dupa cativa ani de sex, vei sparge si ghiveciul.

| Miruna333 a răspuns:

Te dezvirginezi la primul contact sexual, atat. Virginitatea este inventata, nu are legatura cu fizicul, cat cu psihicul, prima data cand intretii relatii sexuale, nu cu obiecte.

| Fonk a răspuns:

1 Dacă o curs sange cred ca trebuie sa le spui parinților.
2 Nu te-ai d3zv! rg! n@t deoarece n-ai facut-o cu un baiat.

| DorosDorin a răspuns:

Salut. Evident ai făcut un lucru rău, și care e păcat dar, trebuie să te oprești aici. În Vechiul Testament în Biblie este scris că pe vremea aceia, dacă o fată se căsătorea, și nu era găsită Fecioară, trebuia să fie ucisă cu pietre. Aceasta era pedeapsa conform Vechiului Testament. Acum noi trăim după Noul Testament, care este a doua parte a Bibliei, sau se mai numește Noul Testament - Evanghelia, și acum conform Evangheliei, care se mai numește și legea Dragostei lui Dumnezeu, nimeni nu mai trebuie să ucidă pe aproapele său, dar gravitatea păcatului rămâne aceiași. Dar, Dumnezeu te poate ierta, dacă î-ți ceri iertare de la El și dacă te pocăiești cu adevărat. Pocăința e un lucru pe care îl cere Dumnezeu de la noi, ba chiar este poruncit în Evanghelie, ca omul să poată fi iertat și să ajungă în Împărăția Cerurilor. Singură nu vei putea birui și stăpâni poftele, dar cu ajutorul lui Dumnezeu, prin puterea lui Dumnezeu, vei putea.
Deci, soluția e doar una - pocăința. Și nu mai introduce nimic în vagin, cu păcatul nu se poate de jucat, căci păcatul aduce ca plată - chinul veșnic în Iad. Dacă n-o să mai introduci nimic în vagin, himenul o să mai crească, intrarea în vagin o să rămână la mărimea obiectului care l-ai introdus aproximativ. Această mărime mult probabil e mai mică ca mărimea reală a unui penis de bărbat matur. De aceia, atunci când o să te căsătorești, (Dumnezeu să te ajute să nu ai relații intime cu nimeni până atunci, căci conform legii lui Dumnezeu (Biblia) relațiile intime în afara căsătoriei se numesc curvie și preacurvie și sunt un păcat, ) la 18, sau 20 de ani, sau, Dumnezeu știe când, și când o să ai relații intime cu soțul tău, pe care o să ți-l dăruiască Dumnezeu, și când el, prima dată va intra la tine, iarăși o să curgă ceva sânge, fiindcă prea probabil e că deflorația nu a fost până la urmă. Și atunci când te va întreba dacă ai mai avut relații intime cu cineva, o să poți spune că nu, o să-i spui că doar atunci când aveai 13 ani, și nu aveai multă înțelepciune, fiind și nepocăită, neîmpăcată cu Dumnezeu, ți-ai introdus din curiozitate un obiect în vagin și a curs puțin sânge și atâta e tot. El o să se bucure atunci foarte mult, deoarece din păcate, și cu mare părere de rău, tot mai puține și mai puține fete se mărită fiind virgine, cu excepția creștinelor adevărate.
Cum să te pocăiești cu adevărat și cum să devii o creștină adevărată ca să poți moșteni Împărăția Cerurilor, adică să ajungi în Rai cu alte cuvinte, poate să-ți spună mai în detalii fratele - păstor Vasilie Filat. Este un slujitor al Domnului și poți să-l găsești pe www.moldovacrestina.md. Tot acolo, poți să găsești multe lucruri pentru zidirea ta duhovnicească. Dar mai întâi trebuie să te pocăiești și să te naști din nou, așa cum i-a spus ISUS lui Nicodim în Evanghelia după Ioan, capitolul 3.
Foarte important, atunci când hotărăști să te pocăiești, să-l chemi pe ISUS să locuiască în Inima ta. Cu puterea ta n-o să poți să fii un om bun. Doar cu ISUS împreună, doar cu Dumnezeu împreună, care este Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt, o să poți să fii sfântă. Aceasta e voia lui Dumnezeu pentru tine, ca să fii sfântă. Visul lui Dumnezeu pentru tine e să fii sfântă și să faci doar Voia Lui, acesta trebuie să fie și voia ta, și visul tău. Dacă o să-l contactezi pe fratele Vasilie Filat o să te ajute 100%. Nu dispera, să știi mereu că Dumnezeu te iubește, orce ai fi făcut, dar te duce în Rai, doar dacă te pocăiești, aceasta e o condiție obligatorie pusă de Dumnezeu, deoarece toți oamenii sunt păcătoși, precum și tu, cu părere de rău. Iată ai început să guști ce înseamnă păcatul. El pare dulce de la început, dar mai apoi e foarte amar, sufletul și duhul din noi plânge și regretăm mult că am gustat din el, dar cel mai strașnic e că cine rămâne în păcat, nu poate moșteni Cerul, ci se duce în chinul veșnic în Iad. Dumnezeu ne-a dat libertatea să ne alegem singuri destinația cu ajutorul Lui. Dumnezeu să te binecuvânteze. Binecuvântări ție. Ți-am scris ca la o fiică mea, deși nu ești, cu toată dragostea. Căci Dumnezeu ne învață să iubim pe orce om ca pe sine însuși. De aceia, nu pot fi nepăsător când citesc așa mesaje. Diavolul există și el și nu doarme, dar caută să atragă pe oameni în tot felul de păcate, în particular prin tot felul de pofte rele. Dar, roagă-te tu, și o să mă rog și eu pentru tine, ca Dumnezeu să-ți dea biruință în privința poftelor rele și mai presus de toate, să-ți ofere mântuirea sufletului.
Amin.

| dkzjshabskdodi a răspuns (pentru DorosDorin):

Literally speechless