| RoxannaBogdy a întrebat:

Vreau sa va spun ceva. Eu am avut un prieten (pana ieri) care se purta ok! De fapt nu era chiar ok! imi punea mana pe fund j p alte parti ale corpului. Ma freca (flocosii), ma ciupea imi mai dadea cate o palma (cica In joaca) sau un pumn un picioe (nu dadea tare dar o facea mai toto timpul) ma lua de nas etc. I-am zis de multe ori ca nu imi place dar nu vrea sa inteleaga! Intr-o zi a intrat pe fb si a dat la noutati! Acolo scria ca o urmareste pe fosta lui prietena si mie mi s-a parut ciudat pentru ca el nu mai area cu acea fata cica din febroarie. El i-a dat like la toate pozele! Pana si aseara am observat ca i-a dat like la status! Imi zice mereu ca tine la mine si cateodata imi arata dar nu mereu. Imi este rusine sa mai ies cu el pentru ca de fiecare data cand ies cu el sau cu alti prieteni toti imi atrag atentia ca ma tine sub papuc si cum ii permit eu sa imi faca chestii din astea. Acum sunt cu un baiat care se poarta f frumos! Ultima data am iesit cu el si cu fostul+ mai multi amici! Am tipat la fostul sa ma lase in pace ca ma tot lua de langa ceilalti si ma tot tragea de nas, de par! Baiatul cu care sunt acum a tipat la el si mai era putin sa sara la bataie! Cel cu care sunt acum se comporta mult mai frumos! Fostu a zis ca daca ne desp el in continuare se va da la mine si ala cu care o sa fiu isi va lua bataie! Mi-a zis sa ma intorc la el ca se va schimba! Nu vr sa il ranesc, vr sa ramanem prieteni! Nu vr sa ajung sa ma prefac ca nu il cunosc! Nu stiu ce sa fac! Astep pareri, opinii si sugestii cat mai repede! funda :*

11 răspunsuri:
| Pustoaicka50 a răspuns:

Daca actualul merita atentia, afectiunea, mangaierea ta nu stiu de ce mai intorci capul si te uiti in urma! Chiar crezi ca isi va lua bataie prietenul tau? Ca fostul se va schimba? Nu se va schimba pentru ca poate nu tine indeajuns de mult la tine si doar te abureste sau pentru ca pur si simplu asa e el : badaran. Ramai cu actualul si incearca sa porti o discutie scurta cu fostul ( gen "Nu exista sanse sa mai fim impreuna happy Sunt foarte fericita cu actualul si nu am nevoie de dezamagiri " ) Crede-ma, poate ca sunt eu mica dar am facut multe in viata asta laughing si odata ca nu am primit sfaturi si nu am cerut am facut totul pe propria piele ...Ar trebui de multe ori sa gandesc cu capul dar sper ca va veni ziua de maine in care ma voi trezi si nu ma voi mai uita in spate! :* Sper ca ti-am fost de ajutor, ai grija! Ramai cu actualul si nu te mai uita in spate :*

| DeeaMarry a răspuns:

De ce ai vrea sa ramai prietena cu un astfel de individ? Nici dupa ce ti-a zis ca daca va despartiti o sa il bata pe celalalt nu ti-ai dat seama ce fel de persoana este?
Sfatul meu este sa scapi de el cat mai repede!
PS:Nu o sa se schimbe!

| iubesc a răspuns:

Traieste-ti clipa..fostul ramane fostul

| Exilee a răspuns:

Fostul este batut in cap. Un incompetent care nu merita sa dai nici 2 bani pe el.
Cel care tine la tine te iubeste cu adevarat. DIn nefericire, ''fostul tau prieten'' merita tot dispretul pentru ca nu stie ce-i aceea iubirea si cum sa tratezi o fata.

| Iubibilăă a răspuns:

Nici nu pot sa ma gandesc la astfel de baieti.
Pa, pa.

| 26Geo a răspuns:

Eu zic sa il lasi pe acel individ sa isi vada de viata lui si sa nu mai ai treaba cu el.Ramai cu prietenul asta cu care esti acum si sa nu-l mai bagi in seama pe ala. Ceea ce face el e imatur si prostesc si nu se va schimba prea curand.Incearca si tu sa-l eviti si daca nu poti si continua sa te trateze asa, incearca sa te faci putin respectata, aplica-i o corectie de fiecare data cand se ia de tine.Da-i 2 palme si sa vezi cum se indreapta,daca nu, continua pana o va face, asta nu e normal.Ia atitudine tu, cat despre iubitul tau, eu chiar l-as bate pe individbig grin Bafta

| L7w7n7d7 a răspuns:

Ce porc dom'le. Băieţii din ziua de azi nu mai au pic de bun simţ.

| BiiaJe a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu el, sa-i explici ca tu ti la actualul tau prieten si ca trebuie sa inteleaga asta!
Sa nu faci prostia de a te intoarce la el, UITA-L! Si eu m-am intors la fostul si de 1 an tot incerc sa-l uit, dar degeaba! oh go on

| AngelWhite99 a răspuns:

Fostul nu merita, sa-ti bati capul.
Iar iubitul tau merita tot pentru ca este langa tine.

| LlamaWSS a răspuns:

Du-te la fostul.A fost o lectie buna pentru. el si probabil ar trebui sa-i mai dai o sansa.
Daca nu se schimba, ii dai papucii la prima greseala. Bafta!

| adnanapop a răspuns:

Pfaiiiii. iti spun eu ..cu astfel de baieti ca badaranu ala nu merita sa discutiwinking nici macar sa fii prietena cu el deoarece nu vei reusi.Din cate imi zici el pare un baiat care vrea sa predomine + nu se stie comporta cu o fata.Tin sa spun ca eu cred ca tu esti o fata finuta si vrei multa tandrete nu unul care sa te ciupeasca sa te,, loveasca din joaca'' chestile astea nu se fac in dragoste crede.ma oh go on poate doar sa te prinda de fund sau sa fie putin mai erotic sa zic asalaughing dar in niciun caz sa faca ceva mai mereu ce tie nu iti place. El considera ca tu trebuie sa faci ce vrea el si crede.ma te faci si de ras in fata prietenilor din moment ce se comporta asa cu tine.El a dat de tine si acum nu mai vrea sa te lasa sa fii fericita vazand ca te face altul fericita. Sfatul meu. Incearca sa il eviti.Il saluti cand treci pe langa el. Ceau! Ceau. ce faci? bine tu? si gata. Fara problemewinking