| Andreea201012 a întrebat:

Buna vreau si eu un sfat dau fundalove struck ma numesc andreea si imi place de un baiat bogdan si o prietena de-a mea irina a zis ca ma ajuta sa fiu cu el ca e; l prima oara era cu o fata dar irina s-a bagat sa ii desp si ieri cand am ajuns la scoala adica in pauze tot mereu mergeam la el si el zicea nu dupa aceea zicea ca se gandeste si irina cam se dadea la el cu multe pozitii ale ei si el s-a gandit si a zis nu si irina cica il tragea de par si ii dadea cu palmele dar nu cred asta oricum nu mai am ce sa fac ca el a chemato pe irina si i-a zis ca de acum sa vina doar ea singura acolo fara mine si niste prietene si acum am inceput sa il plac din ce in ce mai multsad sfat fundita:Xlove struck

Răspuns Câştigător
| Daniela1Laur a răspuns:

Pei acum nu mai ai ce sa fac,daca vroiai ca baiatul asta sa te placa si sa se desp de prietena lui, trebuia sa te stradui tu nu sa pui pe altineva, ca fata asta irina a zis daca tot il despart de pr lui de ce sa nu imi incecrc si eu norocul la el.Prietenia adev mai rar exista si nu trebuia sa ai incredere in fata asta.Alta data sa iti fie invatatura, si sa te stradui tu singura, ca altcineva sa nu iti mai ia ceea ce putea sa fie al tau.Bafta.

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Sincer nu prea am înteles laughing dar în mare îţi spun să îi zici ce simţi că dacă o laşi pe aia să se dea la el e clar. Încercă să rezolvi tu singură probleme de genul acesta dar totuşi încercă să te bagi şi tu peste ei happy mărog mai mult nu prea ştiu ce să zic că nu am înţeles mare parte... dar cred că eşti fată deşteaptă, te descurci happy oricum întreab-o pe prietena ta dacă te ajuta pe tine să te combini cu el sau să se combine ea cu el happy

| Laurentiuuu a răspuns:

Bogdan care intra a 8`a D?

| lory_8089 a răspuns:

Pai. uneori chiar nu ai ce sa-i faci daca nu te place si crede-ma stiu cum e. spuneai prietenei tale sa-l lase in pace si tu poartate mai indiferent cu el poate merge de obicei baietilor nu le place sa fie ei abordati de o fata si invers

| Lazaurus a răspuns:

Ar fi ajutat sa spui si ce varsta ai
incearca sa ii pui sticla sparta in sandwich, asta o sa o puna pe banca de rezerva o perioada

| Erick_1994 a răspuns:

...pai! Uite cum faci daca Irina nu este prietena ta cea mai buna, logic iti fura amicul care il placi. Deci eu spun sa fii curajoasa si sa ii spui in fata.gen: imi place de tine, te iubesc,, etc; Daca si lui ii place de tine atunci peste 2-3 saptamanii o sa te invite la un suc sau.la film.sunt {f-f multe chestii} deci si eu sunt baiat si stiutongue
asa.deci nu o lasa pe irina sa se bage pe el.{bafta}

| Georgii53 a răspuns:

O situatie cam complicata... DAca el a zis sa nu te mai duci, nu te mai duci si gata`winkingCa sa ii arati ca nu esti moarta dupa el si chestii`. Incerci sa ii arati ca nu iti mai pasa si el cand o sa vada, o sa vina el sa te caute`.winkingSper sa functioneze metoda asta`winkingDaca nu...Gaseste`ti altu`:*

| AlexaPytykka a răspuns:

Poi probabil prietena ta Irina a spus ceva rau despre tine incearca sai explici aceasta situatie si sa il intrebi de ce i-a spus irinei sa nu mai vina ea acolo. poate asa vei afla ce i-a spus "prietena ta".nu stiu ma gandesc ca si ei i-o placea de el.asa ca a bagat strambe intre tine si el.totul este posibil.e Romania straight face