| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu un sfat, va rog! deci acum sa zicem 1 luna, ce'a mai buna pr a mea mi-a dat un id al fostului ei pr cu care a stat acum un an. Eu am vb cu el mess si i'am trimis si ei conv, iar dupa un timp nu i le-am mai trimis... ei s'au inpcat acum 2 saptamana, iar ea a intrat pe id lui si a citit conversatiile... nu m-am dat la el s'au nu i'am zis nmik de ea, doar ca i'am cerut de cateva ori web si l'am bagat in seama. Mi zis ca i le'a citit si m-a intrebat ca daca mie imi place de elsad. i-am zis ca nu, pentru ca nu imi placestraight face, mi-a zis ca noi am promis ca nu o sa ne certam pe un baiat nu vreau sa ma cert cu easad. Eu lui i'am dat igg si i-am si spus, s'asup pe mine sad. Imi pare foarte rau si vreau sa vada asta, e cea mai buna pr tin f mult la ea sad, nu vreau sa o pierdsad. va rog sa ma ajutati.

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Si cu ce sa te ajutam? Nu ai gresit cu nimic! Daca prietena ta are ''guma in par'' si nu intelege!? Ea nu stie sau stie dar nu apreciaza PRIETENIA ta! Mai rar sunt persoanele care risca totul pentru o prietenie adevarata. Faptul ca ai scris aici este intr-adevar, ca nu vrei sa o pierzi...dar ea! vrea? Te considera oare prietena ta?

| Anonym2013 a răspuns (pentru neluL):

Nu stiustraight face da nu vreau sa ne certam, o sa ii mai zic daca vrea sa inteleaga de bine daca nu, nu. Eu chiar o consider pr si as renunta in cont la anumite lucruri ca sa fim pr. adica de ex la inceputul anului mi-a placut de un baiat cu care a stat ea pana in iulie.I am povestit ca imi place de el, si mi-a zis ca ea inca ar mai fi avut sent pentru el. l'am lasat in pace. straight face

| neluL a răspuns (pentru Anonym2013):

Am inteles ca nu vrei sa te certi cu cea mai buna prietena a ta dar trebuie sa vrea si ea (prietena ta) acelasi lucru! Trebuie sa puna pret pe aceasta prietenia asa cum pui si tu.
Peace

| 0IoAnA0 a răspuns:

Dacae cea mai buna prietena a ta ar trebui sa aiba incredere in tine. daca tot continua cu ideea ei atunci vorbeste foarte serios cu ea si fa-o sa inteleaga k tie chiar nu iti place de el. bafta!happy

| Anonym2013 a răspuns (pentru 0IoAnA0):

Multumesq :X

| parazitul a răspuns:

Si chiar daca ti-ar placea de el nu e ca si cum ai incercat sa il furi sau ceva de genu...deci nu prea are motive sa se supere pe tine.

| Anonym2013 a răspuns (pentru parazitul):

Nu am incercat nimic, nici macar nu am avut intentia astasad dar nah i s'aparut ei ceva suspect in conv si sa supstraight face. eu am crezut ca nu e nmik imp sa ii trm fiecare" buna' cand vbeam cu el...x_x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dacă ți-e prietena adevărată nu ai de ce sa-ți faci griji, va înțelege.

Răspuns utilizator avertizat
| IoanaBemBem a răspuns:

Daca e cea mai buna pritena a ta n-o vei pierde doar pentru asa ceva:* stati linistita, mai spune-i ca nu-l placi si ar fi bine sa nu mai vb cu el pentru o perioada pana se mai limpezesc apele...

| Anonym2013 a răspuns (pentru IoanaBemBem):

I-am spus si ii mai repet, lui oriqum i-am dat igore...si cand i-am zis ei ca i-am dat igg mi-a zis ca dc? ca sa creada el ca din cauza ei i-am dat? si mi-a mai zis ceva de genul : "dar daca tu i-ai dat igg, vrei sa ii dau si eu? atunci baga'linapoi in lista" i-am rasp ca nu, ca oriqm nu aveam csf cu el in lista... A pus emoticonul asta oh go on si a iesitsad