| Yguaze a întrebat:

vreau un sfat! Sunt cu o fata de 9 luni, si o iubesc foarte mult. Uneori simt ca as vrea sa imi petrec tot restul vieti alaturi de ea, eu am 18 ani iar ea 16. pare ciudat dar mereu ma gandesc la chestia asta si stiu ca nu prea e posibil sau prea putin posibil pentru ca eu sunt primul ei iubit. tot ma macina gandul ca o sa ne despartim, ma chinuie, ce sa fac ca sa scap de el? mersi! dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa consideri avantaj faptul ca esti primul ei prieten. Cica primul/ prima nu se uita niciodata si te desparti cel mai greu de ea/el.
Legat de subiectul tau, incearca sate bucuri de prezent, de cat de minunat va simtit voi 2, si viitorul lasa-l sa se scurga el lin nu il mai forta tu cu tot felul de ganduri. Ma bucura enorm faptul ca desi ai 18 ani, ai ajuns la stadiul in care o iubesti atat de mult incat o vrei pentru tot restul vietii. Baietii de varsta ta sunt diperati dupa aventuri, cat mai multe fete, dar tu ai una si o iubesti extrem de mult. E mai mult decat suficient ceea ce faci tu aucm pentru ea.

Daca vreodata vor interveni certuri ( cine se cearta, se iubeste zice o veche vorba) mai lasa de la tine, ca totul sa iasa bine. Ca varsta va potriviti.
Mult succes inainte! ai Grija de tine si de ea!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa gandesti pozitiv!
Nu mai cobi ca o baba!
Iubeste-o,bucura-te de dragostea voastra si lasa gandurile negre!
Viitorul nu-l poti stii niciodata si, viata ne-o facem singuri, exact asa cum o vrem!
Straduie-te sa fie frumoasa viata ta.
Impreuna cu iubita ta!

| Carmen a răspuns:

Traieste clipa si bucura-te de prezent! happy

| poliku a răspuns:

Sa scapi? Gandeste pozitiv:Gndestete la clipele frumoase pe care le traiesti in prezent cu ea, la clipele frumoase ce au fost si mai gandeste-te:ca exista si o posibilitate de a ramane impreuna chiar si pentru tot restul vietii.Dar dupa cum spuneam cat timp iubesti si sunteti ''un intreg'' nu ai de ce sa te temi asa ca traieste aceste momente din plin si lasa la o parte acele ganduri. Dragostea nu e infinita la urma urmei toti vom pierde ceva noua iubit, acum sau mai tarziu.

| DannyCaponne a răspuns:

Crede-ma, nu te mai gandi, iti va trece! ^^ Multa Bafta!

| noname4me a răspuns:

Ai grija de ea. si dai toata libertatea de care are nevoie. straight face e cel mai important pentru ea la varsta asta. eu am gresit si mi-am primit rasplata...dai libertate si ai incredere in ea ca daca o tratezi cum trebuie o sa stea langa tine. nu gresesti cu nimic sa te gandesti mai departe thinking cand iubesti te duci cu gandu mult mai departe e normal pentru cei ce chiar cred in love story gen. eu sunt unul dintre ei.

| alicool a răspuns:

Ignoral.Si oricu intr-o relatie nu conteaza varsta dar s-ar putea sa fie o problema cu parintii.
Mult succes!

| Monica_2388 a răspuns:

Nu te mai gandi la rau.gandeste-te ca va iubiti foarte mult si formati un cuplu minunat! Scoate-ti ideile rele din cap.Bafta!:* Sper ca ti-am fost de foloswinking

| Nis a răspuns:

Nu iti pot da neaparat o rezolvare, dar iti pot da un sfat.
Profita de tot timpul petrecut cu ea. Fa-o fericita, iar daca te iubeste te va face si ea fericit.
Nu te gandi la despartire ca la ceva iminent si sfasietor.
Poate fi sfarsitul unui vis foarte frumos din care te trezesti si incepi o noua zi. Mult mai revigorat si multumit de sine, pentru ca ai trait clipe minunate cu fata pe care o iubesti atat de mult.

| byA_2807 a răspuns:

Nu o sa se desparta d uhtongue nu are cum daca voi sunteti la aceleasi scoli ea va sta cu tine ca sa faca impresie la colege dar si ca sa petreaca timp cu uh iar daca sunteti la scoli diferite sau daca sunteti vecini ea o sa vb cu uh aproximativ 10 min uh o iubesti nu gluma maiacest sfata daca e o fata emo sau gotica sau increzuta iar daca e o fata normala care te alinta p mess va fi o relatie normalafundabatting eyelashesplzzz