| AngelGirl5 a întrebat:

Buna love struck. ce faceti dragii mei? love struck Deci... sa trecem mai departe, am o intrebare : eu am o relatie cu un baiat de 2 luni big grin. Tinem unul la celalalt, el nu stiu cat de mult, dar eu tin mult la el big grin. Nu m-am culcat cu el ( eu 18 ani, el 25 ani ). Doar ca in ultimul timp, din cauza ca tin mult la el, as vrea sa vorbim mai mult, ca suntem din sate diferite si nu avem cum sa ne vedem in fiecare zi. Dar el e obisnuit sa iasa cu prietenii la club, sa joace fotbal, n-am nimic impotriva, stiu ca n-o sa-l tin in casa si nici nu vreau, doar ca noi vorbim din ce in ce mai putin. Eu urmeaza sa plec saptamana viitoare in vacanta, si el mi-a zis ca n-are cum sa vina sa ne vedem.

Ma gandeam sa-l las in pace. Sa nu-l stresez. Sa nu-l sun. Nu stiu ce sa fac sa avem o relatie frumoasa sad.ati trecut prin asa ceva? sa nu stiti ce sa faceti sa nu-l sufocati pe cel de langa voi? Dau fundita + vot love struck

Răspuns Câştigător
| blk23 a răspuns:

Baietii pot sa faca foarte urat daca sunt prinsi cu minciuna happy incearca sa nu pari geloasa chiar daca esti, dar daca ai un motiv intemeiat sa nu te ascunzi, daca te vede indiferenta iar nu-i bine laughing evita certurile mai ales ca sunteti la inceput. daca te suna el inseamna ca nu e indiferent, incearca sa te intalnesti cu el mai des pentru ca ochii care nu se vad, se uita straight face las=o mai moale acum ca trebuie sa pleci in vacanta dar cand te intorci implica-te mai mult in relatie. happy

6 răspunsuri:
| DanyelFSN1 a răspuns:

Pai,dupa mine as zice sal lasi putin.ca poate are si el problemele lui, treaba ca nu va vedeti destul de des e alta treaba, stii ceva daca ai incredere in persoana iubita si ia in tine nai dc sa-ti fie frika.Crede in relatia voastra.E barbat desigur ca vrea libertate. FundA?

| blk23 a răspuns:

Chiar daca e mai greu, asteapta sa te sune el sa te caute el, din ce ai povestit nu mi se pare ca ar avea ganduri serioase... pune-l la incercare sa vezi daca nu il cauti tu, cand isi aduce aminte de tine... sau daca te mai cauta vreodata. bafta happy

| AngelGirl5 explică (pentru blk23):

Pai faza e ca de vreo doua saptamani tot el ma suna tot timpul, adica seara, ca el lucreaza de la 8 dimineata pana la 5 dupa-masa de luni pana vineri. si seara ma suna. L-am pus la incercare sa vad ce-mi zice, spunandu-i ca am aflat ca m-a inselat. Si a facut foarte urat, zicandu-mi ca daca afla ca l-am mintit n-o sa mai fim impreuna. Nu stiu ce sa zic. O sa las asa deocamdata toata treaba. ca nu ajungem niciunde daca ne certam pe tema asta...

| AngelGirl5 explică (pentru blk23):

Multuuu` mult big grin... cred ca asa o sa fac big grin love struck

| blk23 a răspuns (pentru AngelGirl5):

Sper ca iti iese happy

| blk23 a răspuns (pentru AngelGirl5):

Baietii pot sa faca foarte urat daca sunt prinsi cu minciuna happy incearca sa nu pari geloasa chiar daca esti, dar daca ai un motiv intemeiat sa nu te ascunzi, daca te vede indiferenta iar nu-i bine laughing evita certurile mai ales ca sunteti la inceput. daca te suna el inseamna ca nu e indiferent, incearca sa te intalnesti cu el mai des pentru ca ochii care nu se vad, se uita straight face las=o mai moale acum ca trebuie sa pleci in vacanta dar cand te intorci implica-te mai mult in relatie. happy

| Sabyelly a răspuns:

Eu am o relatie cu un baiat de 1 an.La inceut gandeam si eu la fel ca tine dar mai tarziu mi-a dat de inteles ca tine la mine si atunci nu mai mi-am pus problema aceasta.Baietilor nu le place sa fie sufocati nu le place ca prietena sa ii streseze tot timpul.Incearca sa discuti cu el despre problema asta si sa ajungeti amandoi la aceeasi solutie. O data pe zi il poti suna sa vorbesti cu el, dupa parerea mea macar atat. :*