| Kidda_7223 a întrebat:

Buna`love struck!
Vreau sa ma culc cu un baiat(sa fac sex).
Dar mie foarte frica numai cand aud despre sex.
Cum sa ma protejez?
Se poate sparge prezervativul?

Răspuns Câştigător
| LifeInColors a răspuns:

Daca vrei cu adevarat, nu ar trebui sa iti fie frica! Exista sanse sa se sparga prezervativul, dar acestea sunt mici daca folositi prezervative de calitate. Stai calma si distreaza-te!

| Amely21 a răspuns (pentru LifeInColors):

Daca sunt ziua la un băiat și am facut doar petting, asta înseamna că m-am culcat cu el?

10 răspunsuri:
| Princess_6312 a răspuns:

Ati conceptionale

| ElenaMaria003 a răspuns:

Este vorba de acelasi tip de care ziceai ca ai vorbit cu el la tel sau pe mess nu mai stiu unde ai zis si ti-a zis sa te culci cu el?

| adryenutssa a răspuns:

Buna:*
Ai putea sa te duci la ginecolog sa iti dea anticonceptionale sau sa faceti sex cu prezervativ.
Daca aveti grija si prietenul tau are mai multa experienta puteti face si fara prezervativ dar sa nu ejaculeze in tine.
Depinde de prezervativ, se poate sparge daca nu il scoti la momentul potrivit.
Sper ca te-am ajutat:*

| CaMeLya_5874 a răspuns:

Pai ia unul de rezerva...

| d3n1sutz4 a răspuns:

Daca iti este frica inseamna ca nu esti pregatita.Mai asteapta, riscurile sunt prea mari.

| blablablaaa a răspuns:

Da,se poate sparge, dar sansele sunt destul de mici daca ia un prezervativ corespunzator marimii...

succes si nu trebuie sa iti fie frica pentru ca tot o sa treci prin asta odata si odatabig grin

| Kidda_7223 explică:

Am duuuar 15 anii`sad

| OmuCuVak a răspuns:

E bine ca in sfarsit ai ajuns si tu la concluzia asta (nu de alta dar cred ca s-a cam saturat baiatu sa astepte). Sa iti fie frica cand auzi sa iti placa cand faci.Ai sa vezi ca e ok.e ca durerea de masea.O sa te doara dar nu vrei sa o scoata. normal ca se poate rupe prezervativul... Se rup ele si sosetele care sunt mai rezistente. Poti incerca in schimb un oral sau un anal si scapi de grija sarciniii Sper ca te-am ajutat

| Allexandra17 a răspuns:

Pai...este posibil, dar ce varsta ai? vrei sa iti mai raspund, spune`mi varsta ta