| memariuta a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.Tot timpul cand ma culc imi vine frica de hoti. Dorm cu geamul inchis, usa inchisa de la camera. Si tot mi-e frica. Mi-e frica mai ales pentru ca nu am somnul usor. Nu aud nimic noaptea. Tot imi vin in cap idei ca ar putea sparge geamul sau ceva si na-s auzi. Mama imi spune ca nu se poate sparge geamul ca avem termopane. Dar tot mi-e frica.

Răspuns Câştigător
| Grimalkin a răspuns:

Stai calma. Cu parintii in casa nu cred ca are ce sa ti se intample. Mai ales ca dormi cu usa si geamul inchis. Ia-ti un caine de paza daca simti nevoia sa fii mai 'protejata'. Oricum, hotii actioneaza de cele mai multe ori cand stiu ca nu e nimeni in casa. Daca vrei, lasa noaptea un bec aprins in casa happy

2 răspunsuri:
| AdY a răspuns:

Eu intr-un timp ma temeam sadorm deoarece am vazut un film cu vampiri simi parea ca noapte o sa vie si la mine. Stateam sub patura si aproape nu respiram si nu miscam nici un deget. Ca sa scapi de frica incerca sa gindesti logic si puneti intrebarea> ce ar putea fura niste hoti de la tine? esti milionar, ai peretii acoperiti cu aur, ai portretul original a lui Monoliza sau alt ceva. Stai linistit ca hotii fura e unde este ce fura

| anonim_8893 a răspuns:

Poti sa dormi cu mama ta sau cu o prietena a ta. sora daca ai.tongue