| elenush90 a întrebat:

Am 17 ani jumatate si am o relatie de 10 luni cu un barbat de 27 de ani. Insa cum era de asteptat, din princina diferentei de varsta mult prea accentuata pentru cei din jur, avem probleme cu parintii. Nu ma accepta nici ai lui pe mine, nici ai mei pe el. I-am infruntat amandoi de mai multe ori, insa dau dovada de foarte multa indarjire, nu vor sa-si dea acordul cu nici un pret. Pentru mine nu ar fi o problema asa grava,pentru ca sunt la liceu in alt oras si nu stau cu ei acasa prea mult sa le aud reprosurile si criticile, insa pentru el este o problema, deoarece lucreaza, sta cu ai lui si zilnic se loveste de aceleasi probleme si discutii cu ei. Devine stresanta situatia. El zice ca ma iubeste, il iubesc si eu pe el foarte mult (avem 2 ani de cand ne cunoastem), insa mi-e frica sa nu renunte la tot. Deja a inceput sa se intalneasca cu alte femei,de varsta apropiata, mi-a spus chiar el acest lucru. Spuneti-mi o parere, dati-mi un sfat, va rog. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| EmHinoki a răspuns:

Pentru ce sa lupti!? Niciodata nu am incurajat pe nimeni daca nu eram 100% sigura ca are sanse. Fii realista si puneti numai putin problema asta: pentru ce sa lupti!? Cu cine? Cand iubesti pe cineva, intr-adevar faci totul sa va fie bine, daca si el la randul lui te iubeste! Un cuplu e format din 2 persoane care ar trebui sa lupte pentru iubirea lor, el deja a renuntat. Deci esti tu impotriva cui?, mai nou si al lui happy. Nu vreau sub nici o forma sa te descurajez, si eu am o relatie de 2 ani si ceva si nu-mi imaginez cum as putea renunta asa deodata, dar din povestea ta reiese ca el deja a renuntat, daca ma insel si ai uitat sa mentionezi ceva, scuza-ma, chiar m-as bucura pentru tine sa nu fie cum spun eu. Sper sa reusesti sa-ti dai seama ce e SANATOS pentru tine :*

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Totul e bine si frumos puteti lupta cu parintii, dar atata timp cat el se intalneste cu alte femei nu merita increderea si iubire ta si alte sfaturi nu-ti mai pot da in legatura cu ce sa faci sa salvezi ceva
El poate te-a inselat si tu nu ai aflat...

| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Găseşte-ţi altul. e mai bine pentru amândoi. eşti drăguţă, poţi mai multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-l in maica-sa de bou! Daca la 27 de ani mai sta bot in bot cu maica-sa, nu te merita...

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Pai sfat:daca va iubiti nu conteaza varsta si daca se intalneste cu altele zic sa il lasi

| dragonladyflame a răspuns:

Eu cred ca el trebuie sa se convinga pe el insusi ca relatia poate merge mai departe.si tu poti sa il ajuti sa isi dea seama discutand cu el si prin gesturi care sa-i arate ca il iubesti.tu stii mai bine lucrurile care il sensibilizeaza.inteleg ca tii la el.dar trebuie sa te iubeasca mult ca sa reziste la rutina enervanta..nu stiu ce sa te mai sfatuiesc. daca ai intrebari le astept.bafta

| elenush90 explică:

Nu stiu ce sa zic...e greu sa-l las, il iubesc. Pe de o parte il inteleg, nu mai suporta situatia... daca m-a inselat sau nu stie doar el, nu am dovada pana in momentul de fata. Nu e o persoana rea, il cunosc foarte bine. Oricum, va multumesc mult pentru pareri.

| Andrada58 a răspuns:

Buna! Si eu am o relatie de 2 ani cu un baiat cu 7 ani mai mare ca mine.La inceput toata lumea era impotriva, mai ales ai mei ca este prea mare, isi bate joc.Insa acum cand s-au convins ca este un baiat bun,se inteleg foarte bine cu el, eu cu ai lui. Daca va iubiti, nu lasati pe nimeni sa va desparta. Pana la urma, va fi bine, asta daca nu renuntati.Te pup!

| Grigore_Dan_1985 a răspuns:

Luptate cu toata lumea pentru fericirea ta. nevasta mea e cu 8 ani mai mare si suntem de 23 ani impreuna nu te lasa te rog