| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am cunoscut pe un site de socializare acum o luna si jumatate. Ne-am intalnit,spune ca sunt iubita lui dar nu iesim nicaieri,nu ma scoate nici la plimbare, vorbim cam o data sau de 2-3 ori pe zi la telefon. Amandoi avem totusi o varsta eu 27, el 33. El nu lucreaza,sta acasa toata ziua,are timp sa se intalneasca cu altii, sa faca orice altceva dar pentru mine nu.Imi zice ca nu are chef de nimic si de nimeni dar sta in continuare pe acel site si pe altele,vorbeste cu alte femei, le spune ca e singur si isi cauta o iubita. Acum e suparat pe mine ca l-am intrebat de ce face asta si cu mine nu vorbeste sad Tin foarte mult la el...Mai are vreun rost sa ma amagesc si sa-l caut sau e mai bine sa-mi vad de viata? Ce parere aveti?

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Spui ca tii mult la el, dar nu regasesc in randurile tale nimic ce ai aprecia la el! Unde-i maturitatea acestui om, unde-i grija si responsabilitatea? Din ce traieste, daca nu munceste? Si intrebarile pe care ar trebui sa ti le pui ar fi multe, iar dupa ce gasesti raspunsul la ele sigur vei lua o decizie!

| Zenithf a răspuns:

Pierdere de timp. Si trebuie sa fii mai activa daca vrei sa gasesti pe cineva potrivit, site-urile de socializare sunt in mare parte pline de cauze pierdute.

| mona a răspuns:

Nu te mai amagi ca nu are rost, iti vezi de viata ta si o sa vezi ca iti vei intalni curand un baiat care va sti sa te aprecieze

| DNSK a răspuns:

Tu ai zis cu gura ta ca aveti o varsta! atunci pentru ce te agiti? nu lucreaza? combina pe net? la 33 de ani? credeam ca poti mai mult de atat.

| IloveME a răspuns:

Sincer cred ca nu ai cum sa ti asa mult la el de vreme ce nu v-ati intalnit niciodata si plus de asta doar vorbiti de o luna si ceva!
Imi da impresia ca vorbeste cu tine,doar pentru ca se plictiseste. continua pe acel site pentru ca spera sa gaseasca ceva mai bun! ai facut foarte bine ca te-ai impus daca este chiar asa cum spune el te va cauta si va accepta sa va intalniti!
Ok nu lucrezi,nu faci nimic dar daca ai o atractie fata de o persoana cred ca iti creste cheful,iesi cu ea,incerci sa o faci sa se simta speciala, incerci sa o cunosti mai bine si de ce nu sa incerci o relatie frumoasa cu ea, dar el nu continua sa spuna ca e singur!
Mai bine termina cu el nu are rost sa te amagesti, posibil sa treaca alte posibilitati pe langa tine si sa nu le vezi din cauza ca tu cica esti cuplata cu cineva careia ii este frica sa apara in public cu tine!
Pune punct mai bine pentru tine, oricum nu ai nimic de pierdut!

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu are rost sa te amagesti pentru un om ca el, nu te merita. Esti tanara, nu te gandi ca s-a sfarsit totul. Cauta in continuare o fiinta care sa te iubeasca cu adevarat si sa te pretuiasca. Rupe legatura cu acesta, el nu pune la suflet asa cum o faci tu. Este genul care nu este in stare sa iubeasca o singura femeie si sa o pretuiasca. Stie doar sa stea acasa pentru ca munca nu ii place si sa agate pe internet tot feluri de femei.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Iubirea adevărată nu se rezumă doar la cuvinte, care poate el ţi le spune, dar şi la fapte. De aceea incearcă să nu permiţi sentimentelor să te orbească şi să nu vezi realitatea. Ţi-ai dori să ai o viaţă de familie asemănătoare, dacă această perioadă în care trebuie să vă cunoaşteţi, logic ar trebui să fie ceva deosebită şi frumosă, dar nu e, atunci cum va fi pe viitor. Ai şi tu demnitatea ta, nu? mai bine suferi puţin ca să uiţi decât să suferi în viaţă mai mult. aceasta e părerea mea, dar tu decizi... nu permite sa fii folosită şi dispreţuită.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mergi mai departe draga mea! nu are rost sa astepti o minune! sunt destui care fac exact ca el! daca insemnai cu adevarat ceva pentru el, n-ar fi avut un asemenea comportament! incearca sa cunosti alte persoane! daca el la 33 de ani e un asemenea ''pierde vara'', nici nu se va schimba vreodata!
succes! o primavara frumoasa sa ai! happy

| MIRUNAmyra a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te incurci cu baieti de genul acesta, vezi-ti de viata, barbatul ideeeal pentru tine va veni!

| flore45 a răspuns:

Nu are nici un rost sa te mai complici cu acest baiat deoarece vei avea numai de suferit. Daca el cauta alte femei si spune ca e singur...hmmm prea batator la ochi. Iti spun ca unei prietene ca mai bine stai si astepti sa gasesti baiatul ideal. In dragoste e greu dar rabdarea va fi recompensata. Sper ca te-am putut ajuta.

| AndreiAs02 a răspuns:

Vedeti de viata! Funda, te rog?

| uAme a răspuns:

Salut! Cu toate ca (inca) nu am respectabila ta varsta,sa stii ca si eu am trecut intr-o situatie de genul acesta.
Un coleg de-al meu de clasa a dat-o pe sentimentalisme cu mine. Eu nu stiam ce sa fac, pentru ca eram super indragostita de el, asa ca m-am lasat prinsa de mrejele iubirii lui false. Pana cand am realizat eu ca el iese cu o alta maaare gramada de fete, el era deja despartit de mine. Deci, era doar un alt curvar...Nici el nu ma scotea in oras sau din-astea, dar sa stii ca a doua sansa nu i-am mai dat-o. Poate ca tipul vrea de la tine doar o relatie deschisa.Dar daca zici ca totusi tii la el atat de mult, o relatie deschisa nu e de nasul tau.
Un astfel de individ "turbat" nu te merita. Spune-=i pass! :*

| Giulix09 a răspuns:

Stiu ca e greu sa renunti la el, ca il iubesti, dar gandeste-te bine ca iti pierzi timpul cu asemenea barbat.Vai de capul lui, mai are si 33 de ani.Renunta la el si cauta-ti alt barbat care sa stie sa te iubeasca si sa te aprecieze.Mult succes!